دیزل دوتیس آلمان


دیزل دوتیس آلمان مدل D 2.2 L3

DEUTZ دویتس یک شرکت پیشرو در زمینه مهندسی و ساخت موتورهای دیزلی است. این شرکت توسط نیکلاس اتو در سال 1864 در شهر کلن آلمان تاسیس شد.

دویتس اولین تولیدکننده موتورهای چهار زمانه در جهان است که با بیش از یک و نیم‌قرن تجربه، پرچم‌دار توسعه و فناوری در بسیاری از زمینه‌های صنعتی جهان است. اغلب ژنراتورهای دیزلی دویتس و همچنین موتورهای دیزلی دویتس، مطابق با استانداردهای آلایندگی اروپا تولید میشوند. این موتورها ضمن برخورداری از برترین استانداردهای آلایندگی هوا، قدرت و گشتاور زیادی را نیز ارائه میدهند.

در ادامه به معرفی تعدادی دیزل دویتس آلمان که قابلیت کوپل شدن با انواع ژنراتورها یا ماشین‌های دوار را دارند و همچنین دیزل ژنراتور دویتس می‌پردازیم.

دیزل دوتیس آلمان مدل D 2.2 L3 یکی از به‌روزترین مدل‌های دیزل دوتیس آلمان است که در دو مدل ساده و توربو شارژر دار عرضه شده است. این موتور سه سیلندر بوده و در واقع مدل ارتقای یافته سری بسیار موفق TCD 2.9 است.

استفاده از کاتالیزور اکسیداسیون DVERT® DOC، عملکرد این مدل دیزل دوتیس را بهبود بخشیده است. همچنین در این مدل از فیلتر ذرات DVERT® DPF استفاده شده است.

سیستم تزریق قدرتمند Common Rail و فرآیند احتراق بسیار کارآمد، عملکرد بهینه موتور را در عین مصرف سوخت کم، تضمین می‌کند. به علاوه، این دیزل‌ها جهت نصب بر روی دیزل ژنراتورها دارای پایه‌ها و متعلقات قابل استفاده هستند.

فواصل تعویض روغن دیزل دوتیس معادل 1000 ساعت کارکرد است. این مدل یکی از مدل‌های دیزل دوتیس آلمانی است که دارای کمترین هزینه تعمیرات و نگهداری است.

دیزل دوتیس مدل D 2.2 L3 به صورت بسیار فشرده طراحی شده است؛ و هزینه نصب آن بسیار پایین است.

توان بسیار بالا و مناسب این موتورهای دیزلی این قابلیت را به آن‌ها بخشیده است که به منظور نصب بر روی پمپ‌ها نیز قابل کاربرد و استفاده باشد.

جدول مشخصات فنی موتور دیزل D 2.2 

دیزل دوتیس آلمان و مشخصات آن


دیزل ژنراتورهای دویتس آلمان

شرکت دویتس آلمان علاوه بر تولید موتورهای دیزلی که می‌تواند به منظور استفاده به عنوان محرک ژنراتور، پمپ و یا هر تجهیز دوار دیگری مورد استفاده قرار گیرد. به صورت کاملاً اختصاصی و به صورت یک پکیج کامل به تولید دیزل ژنراتور نیز می‌پردازد.

دیزل ژنراتور دویتس آلمان، یک پکیج کامل است که به منظور تولید برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیزل ژنراتورهای دویتس آلمان دارای قابلیت اطمینان و کیفیت بسیار خوبی هستند. دیزل ژنراتورهای دویتس در ظرفیت‌های متفاوتی تولید می‌شود تا پاسخگوی نیازهای متعدد و متنوع مشتریان باشد.

دیزل ژنراتور دویتس سری DEUTZ Americas Tier 2

دیزل ژنراتور دویتس سری DEUTZ Americas Tier 2 به صورت استاندارد، دارای ویژگی‌های زیر است.

فرکانس خروجی این مدل دیزل ژنراتور دویتس 50 یا 60 هرتز است.

به صورت یکپارچه در کارخانه ساخته و تست شده است.

خنک کاری به کمک رادیاتور هوایی که حتی در دمای 50 درجه محیط نیز کارایی دارد.

مجهز به محافظ پره رادیاتور و صدا خفه کن خروجی

آلترناتور میدان دوار کوپل شده، بدون جاروبک، با طیف وسیعی از گزینه‌های اتصال مجدد.

ریل‌های متقاطع برای نصب روی قاب پایه یا نصب ماشین مشتری.

مزایای دیزل ژنراتورهای دویتس آلمان

سری مجموعه ژنراتور Deutz از موتورهای دیزلی تولید شده با استفاده از فناوری شرکت KHD آلمان با موتورهای خنک کننده آبی، خنک کننده هوا و خنک کننده گازی تولید و استفاده می‌شود. موتور دیزل از مزایای طراحی پیشرفته، عملکرد بالا، حجم کم، وزن سبک، صدای کم و سازگاری گسترده، به ویژه در مناطقی با دمای بالا یا پایین برخوردار است.

دیزل ژنراتورهای دویتس دارای مزایای ویژه‌ای هستند، از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

محصولات دارای ساختاری فشرده، طراحی معقول، عملکردی عالی و قابل اعتماد، عمر طولانی و هزینه استفاده و نگهداری کم هستند

محصولات ژنراتور دارای یک سری مزایای قابل توجه مانند پیشرفت، کارایی، خوانایی، صرفه‌جویی در انرژی و حفاظت از محیط زیست هستند.

با عملکردهای جریان برگشتی، به خوبی با مناطق کم ارتفاع و ارتفاعات بالا سازگار هستند.


دیزل دوتیس آلمان


دستورالعمل نگهداری مجموعه دیزل ژنراتور دویتس DEUTZ

برای استفاده بهینه از دیزل ژنراتور دویتس آلمان بهتر است موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

1. میزان سطح آب را در جدا کننده روغن-آب دیزل دویتس بررسی کنید و آب اضافی را تخلیه کنید. علاوه بر این سطح مایع الکترولیتی باتری راه‌اندازی را پس از اینکه دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ هر 50 ساعت کار می‌کنند، بررسی کنید.

2. پس از اینکه دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ به مدت 200 تا 300 ساعت کار کردند، باید لقی مجاز سوپاپ و همچنین انژکتورهای سوخت را بررسی کنید.

3. تسمه انتقال باید به صورت منظم بررسی و تنظیم شده کنیم، در صورت لزوم آن‌ها را جایگزین کنید. فین‌های رادیاتور را بررسی و تمیز کنید. پس از هر 50 ساعت کارکرد ژنراتورهای DEUTZ، باید مخزن سوخت آن‌ها را بازدید کرده و در صورتی که لجنی در داخل مخزن سوخت بود آن را تخلیه کنید.

4. وضعیت روغن روانکاری و فیلتر روغن روان کاری را بررسی کرده و در صورت لزوم با روغن مناسب و استاندارد تعویض کنید. توجه داشته باشید روغن دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ عموماً بعد از هر 600 ساعت کار و یا حداکثر بعد از گذشت 12 ماه (هر کدام که زودتر اتفاق افتاد) باید با روغن مناسب و استاندارد دیزل ژنراتور دویتس تعویض شود. فرکانس تعویض روغن روان کار به کیفیت روغن روان کار، محتوای گوگرد سوخت و مصرف روغن روان کار توسط واحد تولید بستگی دارد.

5. جداکننده روغن و آب و فیلتر سوخت را متناوباً بازدید کرده و در صورت نیاز تعویض کنید، بررسی کنید که آیا سوپر شارژر نشتی دارد، بررسی کنید که آیا خط لوله ورودی هوا نشتی دارد یا خیر؟ پس از اینکه دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ 800 ساعت کار کردند، باید لوله سوخت را بررسی و تمیز کنید.

6. لقی مجاز سوپاپ را در هر 1200 ساعت کارکرد دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ بررسی و در صورت نیاز مجدداً تنظیم کنید. برای این منظور بهتر است از تکنیسین‌های با تجربه استفاده کنید. فیلتر هوا و مایع خنک کننده را نیز تعویض کنید. فین‌ها و کانال‌های رادیاتور مخزن آب را پس از اینکه دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ 2000 ساعت کار کردند، کاملاً تمیز کنید.

7. انژکتور سوخت را بررسی کنید و مطمئن باشید که تمیز است و فاقد هرگونه آلودگی و گرفتگی است. در طی تعمیرات اساسی توربو شارژر را بشویید و تجهیزات موتور را پس از کار کردن ژنراتورهای DEUTZ به مدت 2400 ساعت بشویید.

دیزل دوتیس آلمان سری 2

کاربرد دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ

ظرفیت نصب شده موتورهای دویتس DEUTZ در جهان به سرعت توسعه یافته است. دامنه کاربرد موتورهای DEUTZ بسیار گسترده است، که از این میان می‌توان وسایل نقلیه تجاری، ژنراتورها، ماشین‌آلات مهندسی، لیفتراک، ماشین‌آلات کشاورزی، کمپرسور، کشتی و غیره را نام برد.

نصب و طراحی محفظه دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ

1. دیزل ژنراتورهای DEUTZ بر روی کف بتنی نصب می‌شوند.

1) باید پایه بتن‌آرمه را روی زمین بریزیم.

2) پایه بتن باید یک ماه آزمایش فشار بالای 173 کیلو پاسکال را پشت سر بگذارد.

3) پایه بتنی باید حداقل 150 میلی‌متر بالاتر از کف باشد، با امتداد حداقل 150 میلی‌متر در هر طرف در امتداد شاسی مجموعه.

4) پایه سیمانی باید با پیچ لنگر نوع "J" یا "L" تعبیه شود.

2. دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ روی مخزن سوخت نوع شاسی ثابت می‌شوند:

1) کمک‌فنر باید بین موتور و مخزن سوخت باشد.

2) ساختار و استحکام مخزن باید بتواند بار استاتیکی و بار دینامیکی مجموعه‌ها را تحمل کند.

3) باید فاصله معینی بین کف مخزن و زمین حفظ کنیم تا تعمیر و نگهداری آسان شود.

طراحی محفظه دیزل ژنراتورهای دویتس DEUTZ

1) مجموعه‌ها باید در طرح افقی باشند و زمانی که توسط محل ساختمان محدود می‌شوند می‌توانند در طرح طولی باشند.

2) هنگامی که محفظه در مجاورت محفظه کنترل قرار دارد، انتهای خروجی ژنراتور و ترانچ کابل باید نزدیک محفظه ترانسفورماتور باشد.

3) باتری باید نزدیک به سمت موتور راه‌اندازی باشد

4) محفظه باید ورودی‌های کافی برای هوای تازه داشته باشد. مجرای هوای گرم و دود باید به سمت بیرون کشیده شود، ورودی هوا باید در کنار موتور قرار گیرد و خروجی هوا در کنار مخزن نصب شود.

5) اقدامات کنترلی جامعی را برای حذف نویز مجموعه‌ها و عایق صوتی اتاقک‌ها باید اتخاذ شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
saadico