دیزل پرکینز چه دستگاهی است


موتور پرکینز در درجه اول یک موتور دیزل موتور برای چندین بازار, ازجمله کشاورزی, ساخت و ساز, بارگیری مواد, تولید برق و صنعتی است.

دیزل پرکینز

موتور دیزل پرکینز یکی از محصولات صنعتی ساخت کشور انگلستان می باشد, چگالی بالای این موتور به تولیدکنندگان آن این امکان را می دهد که استفاده کردن از موتورهای کوچک هیچ اختلالی در عملکرد آن ها ایجاد نمی کند. دیزل پرکینز دارای تراکم قدرت بالا و برای لودرها و تجهیزات کشاورزی مناسب می باشند.

معرفی و تاریخچه دیزل پرکینز:

موتور پرکینز در درجه اول یک موتور دیزل موتور برای چندین بازار, ازجمله کشاورزی, ساخت و ساز, بارگیری مواد, تولید برق و صنعتی است. این موتور در سال 1932 در پیتربورو توسط پرکینز که( یک مدیر فروش بسیار ریسک پذیر و برون گرا بود) و چارلز چمپن( از آن دسته باهوش ها و نابغه ها محسوب می شد که خجالتی و بسیار کمرو ) در انگلستان شکل گرفت. قبل از چمپن و پرکینز, موتور دیزل دور اسب بخاری کند و سنگین با نبودن هیچ نوع کارایی مفیدی را در صنعت ایفا می کرد. در اندیشه چمپن یک موتور دیزل پر سرعت شکل گرفته بود که آن موتور توانایی داشت با گازوئیل به عنوان یک نیروی محرکه قوی و پر توان در دنیا حرف اول را بزند. چمپن در این دیزل از بهره وری سوخت دیزل برتر برای ساخت دیزل پرکینز استفاده کرد .

اولین موتور که در جهان وجود داشت و پرسرعت در کارها نقش ایفا می کرد موتور پرسرعت جهان ویکسن بود که همان در سال 1932 شروع به ساختن آن کردند و شروع به فعالیت نمود. و در سال 1935 بود که پرکینز اولین شرکتی شد که در شش رکورد سرعت دیزل جهانی برای طی مسابقه ای مقام اول را از آن خود می کند. فروش در طی این سال ها بسیار قوی بود, بعد از جنگ جهانی دوم هم فروش قوی و گسترده تر شکل گرفت.

در طول این سال ها دیزل پرکینز محدوده موتور خود را گسترش داده و هزاران نفر از مشخصات موتورهای مختلف از جمله موتورهای دیزل و بنزین تولید می کنند.

برنامه توسعه مستمر آن ها در انگلستان به آنها اجازه داد که یکی از پیشرفته ترین و جامع ترین محدوده های موتورهای دیزلی و گازی ساخته شده را ارائه می دهند. اولین سری از موتور دیزل پرکینز در چین آغاز شد.

به طور کلی موتور دیزل پرکینز را می توانی بر اساس پارامترهای گوناگونی از جمله تعداد سیلندرها, نوع سوخت, نوع تنفس, مقدار توان, نوع خنک کاری در رده موتورهای پر قدرت تقسیم بندی کنیم.

این روزها صنعت دیزل یکی از تأمین کنندگان نیرو شناخته می شود. گسترش فعالیت ها به توسعه این صنعت در راه رشد فناوری کمک شایان و قابل توجهی می نماید.


فروشگاه سعدی


مشخصات فنی:

دارای 4 موتور سیلندر خطی

دارای سیکل چهار زمانه

توربو شارژ دار جهت سیستم ورودی هوا

جهت چرخش در جهت عقربه های ساعت

ظرفیت حجمی 3.99لیتر

قطر سیلندر 100 میلیمتر

کورس پیستون 127 میلیمتر

سیستم روغن کاری با ظرفیت 8 کیلومتر

سیستم خنک کاری ظرفیت 22 لیتر با رادیاتور

650 کیلوگرم وزن موتور

یکی از بارزترین ویژگی های دیزل پرکینز ساختار کوچک آن می باشد که قابلیت نصب آن را بر روی انواع دستگاه های کاربردی آسان می کند.

در راستای خرید این محصول مشتری باید بسیار دقت مورد نظر را داشته باشد چرا که, ما مسئولیم چیزی که امروزه در کشورمان به نام موتور دیزل پرکینز عرضه می شود را بشناسیم و خریداری نماییم. آن ها که این موتور را به اختراع رسانده اند تلاش خود را مستمر نشان داده اند تا تولید کنندگان ایرانی هم بتوانند طبق آموزه های آن ها موتور دیزل پرکینز را برای هم میهنان خویش به عرضه برسانند.

توانایی موتور دیزل پرکینز:

موتورهای که به نام دیزل پرکینز در بازار به فروش می رسند بیشتر برای بازارهای کشاورزی, صنایع, ساخت و ساز, مواد دریایی و تولید انرژی می باشند. پرکینز نقشی فعال را در دنیا در امور صنعتی به عهده گرفته است و بسیاری از شرکت ها با این کمپانی سفارشات خود را پیگیری می کنند. موتور دیزل پرکینز به اندازه ای فشرده شده است که جایگزین موتورهای گازوئیلی و بنزینی در کامیون ها شود. تولید 112 اسب بخار در همان سال های اولیه تولید این شرکت به تحقق پیوست و در همین راستا به بهترین نحو توانایی دستگاه را بالا برده اند.

دیزل پرکینز همچنین در این سال ها توانسته با استفاده از سیستم مدیریت الکترونیکی بهبود قابل توجهی در کارایی و پیشرفت این موتور دیزل ایجاد کند. در دیزل پرکینز زمان بین بازدید از دستگاه تا سرویس دهی دوباره آن افزایش پیدا کرده که این امر موجب کاهش هزینه های سرویس دهی پشت سر هم و اضافی می گردد. مزیت و توانایی چشم گیر این موتورها نسبت به خانواده سری قبل از خود قابلیت آسان و در دسترس بودن آن است که این امر موجب استقبال از این موتور در صنایع مرتبط دیگر هم گشته است که راندمان فروش و شهرت این موتور را افزایش داده است.

مدل های متنوع دیزل پرکینز:

تنوع های زیادی در مدل ها و تولید دیزل پرکینز وجود دارد که باعث افزایش کاربردی بودن این موتور در فعالیت های صنعتی شده است . موتور دیزل پرکینز دارای رنج قدرتی بسیار بالایی می باشد که به چندین مدل تقسیم می شود.

محدوده 2 . 3. و 4 سیلندر موتورهای خنک کننده با قدرت بین 49.2 کیلو وات قدرت به صورت طبیعی توربو شارژ را شارژ و خنک می کند.

موتورهای سری 1200 الکتریکی قدرت مورد نیاز دستگاه را تأمین می کنند. انتقال آن از بیمارستان ها به هتل ها, بیابان های یخ زده به سوزاندن بیابان ها و ... بسیار پیشرفته و قدرتمند صورت خواهد گرفت.

موتورهای سری 1500 به طور کامل تعادل چگالی قدرت و عملکرد قابل اعتماد را ارائه می دهد. با هسته اثبات شده, سیستم سوخت قوی و توانایی عالی در ارتفاع و گرمای شدید راه حل ایده آلی است برای کسانی که در شرایط سخت دفاعی در سرزمین های نامنظم قرار دارند.

البته این موتورها که ذکر شد برای قدرت های بسیار بالاتر از ماشین های کشاورزی و لودرها می باشد.

کلیه دیزل پرکینز ها دارای نشانگرهای کنترل اتوماتیک جهت کار در سیستمهای متنوع هستند که موجب این مسئله می باشد که مبادا قدرت بیش از حد آن خطرات جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

منبع

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
saadico