دیزل ژنراتور ولوو، دیزل ژنراتور با بهره وری بالا


دیزل ژنراتور ولوو توسط گروه صنعتی VOLO کشور سوئد با نام تجاری VOLO PENTA تولید می شود و شهرت جهانی و قدمت بیش از صد سال دارد.

دیزل ژنراتور ولوو با بهره وری بالا

دیزل ژنراتور ولوو متشکل از یک موتور دیزلی و یک ژنراتور الکتریکی است و تولید کننده انرژی الکتریکی از سوخت فسیلی است. برند های مختلفی از سراسر جهان به تولید دیزل ژنراتور پرداخته اند. از این میان، دیزل ژنراتور ولوو که توسط گروه صنعتی VOLO کشور سوئد تولید می شود، شهرتی جهانی و قدمتی بیش از صد سال دارد. این محصول گروه صنعتی ولوو با نام تجاریVOLVO PENTA روانه بازار شده است. دیزل ژنراتور ولوو با فناوری روز جهان و طبق استاندارد BS EN 60034 ساخته می شود و این گروه همواره در تلاش است تا با نوآوری بهترین محصولات را به بازار مصرف کننده معرفی نماید. محصولات و دیزل ژنراتور های ولوو در مصارف صنعتی و دریایی شهرت و مقبولیت جهانی داشته و سهم بازار قابل توجهی را در اختیار دارند. دیزل ژنراتور ولوو و البته سایر محصولات ولوو سوئد در بازار های مصرف ایران مقبولیت داشته و بیشتر مشتریان ایرانی ذهنیت مثبتی نسبت به محصولات این گروه صنعتی جهانی دارند. مزیت رقابتی دیزل ژنراتور ولوو قابلیت اطمینان و افزایش بهره وری است. دیزل ژنراتور ولوو در مقایسه با نمونه های مشابه مصرف سوخت کمتری داشته و در یک دوره 5 ساله، به طور محسوس هزینه نگه داری و هزینه سوخت کمتر دارد.

فروشگاه سعدی

دیزل ژنراتور ولوو مشابه سایر محصولات این گروه صنعتی با شعار "بهینه شده برای عملیات مد نظر شما وارد بازار شده است که انتخاب این شعار نشان دهنده تنوع محصولات برای پاسخگویی به انواع نیاز مشتریان می باشد. دیزل ژنراتور ولوو از یک موتور دیزلی تشکیل شده است که انرژی سوخت فسیلی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند، همچنین دارای یک آلترناتور است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید. اندازه دیزل ژنراتو ها بسیار متنوع است. دیزل ژنراتور ولوو نیز سایز ها و توان های مختلفی دارد که بر اساس کاربرد مد نظر، مدل و سری مناسب انتخاب می شود. دیزل ژنراتور ها به طور معمول از سایز 5 کیلو وات آمپر تا 5000 کیلو وات آمپر طراحی و ساخته می شوند. دیزل ژنراتور ولوو پر مصرف از رنج KVA 94 الی KVA 700 و با حجم 16و 13، 9، 7، 5 لیتری می باشند. بیشتر برند های رقیب محدوده توان پایین دیزل ژنراتور ولوو را کاستی این مدل می دانند. لازم به توجه است دیزل ژنراتور ولوو در مقایسه با مدل مشابه و توان یکسان اندازه کوچکتری داشته و مصرف سوخت پایین تری دارد. بنابراین در رنج توان های موجود برای دیزل ژنراتور ولوو، بهره وری بالاتر مزیت این دستگاه های الکتریکی محسوب می شود.

عمر مفید دیزل ژنراتور ولوو و بیشتر انواع دیزل ژنراتورها بین 20000 تا 30000 ساعت می باشد و بعد از این مدت استفاده، تعمیرات اورهال انجام می شود.

مشخصات متمایز دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور ولوو در انواع مختلف دارای آمپرمتر، ولت متر و فرکانس متر بوده و مجهز به کلید قطع اضطراری می باشد. دیزل ژنراتور ولوو برای محافظت کامل دیزل و ژنراتور دارای برد کنترل و همچنین دارای نشان دهنده ساعت کارکرد است.

دیزل ژنراتور های ولوو مجهز به شاسی های قوی فولادی بوده و دارای لرزه گیر های پلاستیکی میان شاسی و دیزل ژنراتور می باشند. درون شاسی دیزل ژنراتور های ولوو تانک سوخت روزانه تعبیه شده است که ظرفیت آن برای 10 ساعت کاری مناسب است. این تانک سوخت مجهز به نشانگر میزان سوخت می باشد. شاسی دیزل ژنراتور ولوو دارای سطح اتکا کامل و 4 پایه است که امکان حمل این دستگاه الکتریکی را با لیفتراک و در محیط های صنعتی و کارگاهی طبق استانداردهای جهانی فراهم می آورد.

فروشگاه سعدی

دیزل ژنراتور ولوو مجهز به هیتر های گرم کننده آب و تابلو های هوشمند PLC می باشد. تابلو های هوشمند از طریق سنسورهای تعبیه شده بر روی موتور تمامی فعالیت های دیزل ژنراتور ولوو را کنترل نموده و با ارسال پیغام های هشدار، کاربر را از مشکلات و نواقص احتمالی آگاه می نمایند. دیزل ژنراتور ولوو به گونه ای طراحی شده است که در مواقع لزوم به صورت خودکار نسبت به خاموش کردن موتور اقدام نموده و از آسیب ها و خطرات احتمالی جلوگیری می نماید. دیزل ژنراتور ولوو در صورت نیاز کاربر می تواند مجهز به کانوپی محافظ در برابر گرد و غبار بوده و یا مجهز به کانوپی عایق صوتی با قابلیت کاهش صدا تا 80 دسی بل باشد.

برای آشنایی با مشخصات فنی دیزل ژنراتور ولوو توصیه می شود دفترچه راهنمای هر یک از مدل ها و سری ها مورد مطالعه کاربران قرار گیرد.

انواع دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور ولوو بر اساس عملکرد به دو دسته کلی تقسیم می شود. دیزل ژنراتور های ولوو Standby یا اضطراری که در زمان های قطعی شبکه، پشتیبان عملیات حساس به قطعی جریان برق بوده و از شبکه پشتیبانی می نمایند. دیزل ژنراتور ولوو در بسیاری از مراکز همچون مراکز پردازش اطلاعات، بیمارستان ها، کارگاه ها و ... برای تامین برق به هنگام قطع برق مورد استفاده قرار می گیرد. دیزل ژنراتور ولوو با یک تابلوی اتوماتیک و به صورت خودکار در هنگام قطعی برق وارد مدار شده و پس از نرمال شدن جریان شبکه از مدار خارج می شود و به حالت آماده باش خواهد بود.

دیزل ژنراتور ولوو دائم کار یا Prime Power در مکان هایی که شبکه نیرو در دسترس نیست یا مواقعی که نیاز ضروری به انرژی الکتریکی وجود دارد ولی شبکه ای وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد. دیزل ژنراتور های ولوو در شرایطی که شبکه برق وجود ندارد، می توانند به طور دائم مورد استفاده قرار گیرند. شعار شرکت ولوو در تولید این ژنراتور ها قلبی که هرگز از تپش باز نمی ایستد" بوده است. شرکت ولوو با انتخاب این شعار بر کارایی بالای دیزل ژنراتور های ولوو دائم کار اشاره دارد.

پیشرفت فناوری تابلو های اتوماسیون این امکان را فراهم نموده است تا دیزل ژنراتور ولوو در سایز های کوچک و با توان کمتر به صورت سنکرون با یکدیگر به عنوان دیزل ژنراتور بزرگتر مورد استفاده قرار گیرند. دیزل ژنراتور های ولوو به صورت تک یا به صورت کوپله قابلیت ارائه به مشتری و بازار مصرف را دارند.

در استفاده از دیزل ژنراتور ولوو، انتخاب گزینه مناسب از میان انواع مختلف با توان و سایز های مختلف بسیار اهمیت دارد. انتخاب بهترین گزینه میان انواع دیزل ژنراتور ولوو تخصص و تجربه فراوانی نیاز دارد. بنابراین مشتریان و کاربران می توانند با خرید دیزل ژنراتور ولوو از مراکز معتبر فروش، از مشاوره های لازم برای انتخاب گزینه مناسب یا کوپل نمودن این دیزل ژنراتور بهره مند شوند.

منبع1

منبع2

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
saadico