لوگو فروشگاه سعدی

دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتور چیست؟

یکی از سوالاتی که همواره در ذهن مخاطبین وجود دارد در این مورد می باشد که در اصل دیزل ژنراتور چیست و چه کاربردی دارد؟ و یا دیزل ژنراتور چیست و از چه قطعاتی تشکیل شده است؟ در این مقاله سعی کرده ایم به سوال دیزل ژنراتور چیست و یا نحوه کارکرد با دیزل ژنراتور بپردازیم. دیزل ژنراتور ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی برای تولید انرژی الکتریکی است که بیشتر مصرف آن به عنوان جایگزین منبع برق در هنگام قطعی برق در منازل، کارخانه ها و سایر ارگان هایی مانند بیمارستان ها، فرودگاه ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. برای پاسخ بهتر به این سوال که دیزل ژنراتور چیست ، می توان به این مورد اشاره کرد که دیزل ژنراتور یک منبع جایگزین و قابل اعتماد برای تولید ولتاژ برق در خانه ها، کسب و کارها و کارخانه ها می باشد. دیزل ژنراتورها با استفاده از یک ژنراتور و موتور دیزلی، جریان برق را تولید می کنند. دیزل ژنراتور از سوخت دیزل برای کار استفاده می کند.

دیزل ژنراتور چیست و چگونه کار می کند؟

یک ژنراتور دیزل ، یا همانطور که معمولاً شناخته شده است ، یک گشت دیزل انرژی مکانیکی تولید شده توسط یک موتور احتراق داخلی (موتور IC) را به نیروی الکتریکی تبدیل می کند. ژنراتور با استفاده از موتور آی سی که دیزل را می سوزاند ، ژنراتور دیزل نامیده می شود. دیزل ژنراتور چیست به یک دغدغه در میان افراد تبدیل شده است و جواب این سوال را افرادی که تخصص و دانشی در مورد دیزل زنراتور دارند می توانند توضیح دهند که دیزل ژنراتور چیست.

در ادامه بعد از اینکه متوجه شدیم دیزل ژنراتور چیست به مزایای این دستگاه می پردازیم:

 موتورهای دیزلی در مقایسه با موتورهای بنزینی مصرف سوخت کمتری دارند؛ به این معنا که در مدت زمان یکسان مصرف سوخت موتورهای دیزلی کمتر است.

 سوخت های دیزلی ارزان تر از سوخت های بنزینی هستند و این یعنی استفاده از موتورهای دیزلی از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

 از آنجاییکه موتورهای دیزلی کاربراتور ندارند، نسبت به انواع دیگر موتورها استهلاک کمتری دارند چرا که نیاز به تعویض شمع ندارند.

 عمر مفید دیزل ژنراتورها به طور متوسط سه برابر بیشتر از موتورهای بنزینی است.

در مورد خصوصیات دیزل ژنراتور و اینکه دیزل ژنراتور چیست در ادامه صحبت می کنیم:

دیزل ژنراتور ها منبع مهمی برای تولید برق موقت و اضطراری در بخش های مختلف و در مقیاس بزرگ، صنایع، می باشند. پیدایش و ظهور آنها به اختراع موتورهای دیزلی وابسته است. هر چه دیزل ژنراتورها بزرگتر باشند، راندمان بهتری دارند و ارزان بودن سوخت مصرفی آنها نسبت به موتورهای بنزینی مهمترین مزیت آنها محسوب می شود. دیزل ژنراتورها معمولا به صورت جفتی در اتاقک موتور تعبیه می شوند. این کار با دقت بسیار بالایی صورت می گیرد تا اشکال در بخشی از موتور موجب از کار افتادن هر دو ژنراتور نشود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه دیزل ژنراتور چیست، با ما در قسمت مقالات همراه باشید.

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور همان طور که از اسمش مشخص می باشد متشکل از یک موتوردیزل قدرتمند و یک ژنراتور (ALTERNATOR) یا آلترناتور می باشد.

وظیفه اصلی این دستگاه تولید برق در توان بالا در مناطقی است که دسترسی به نیروگاه یا واحد ثابت تولید برق با توان بالا وجود ندارد.

@title

زمانی که بخواهند موتور دیزل و ژنراتور موتور دیزل و ژنراتور را به همراه یکدیگر برای تولید برق مورد استفاده قرار دهند، ناچار هستند موتور دیزل و ژنراتور را برروی سازه فلزی محکم یا یک شاسی به هم متصل کنند.

وقتی که موتور دیزل و ژنراتور برروی یک شاسی به یکدیگر متصل شدند به آن (دیزل ژنراتور کوبله) می گویند.

مقالات مرتبط
  • دیزل ژنراتور و اجزای آن

    دیزل ژنراتور جهت تامین جریان الکتریکی است، که در هنگام قطع برق و جلوگیری از انقطاع از فعالیت های روزانه و یا اخلال در فعالیت های کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد.

لوگو فروشگاه سعدی
نقشه فروشگاه سعدی

ارتباط با ما

تهران . خیابان سعدی جنوبی . مجتمع تجاری سعدی . واحد 216

02133922807

02133901616