تهران . خیابان سعدی جنوبی، پلاک 292، فروشگاه سعدی

دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتور چیست؟

یکی از سوالاتی که همواره در ذهن مخاطبین وجود دارد در این مورد می باشد که در اصل دیزل ژنراتور چیست و چه کاربردی دارد؟ و یا دیزل ژنراتور چیست و از چه قطعاتی تشکیل شده است؟ در این مقاله سعی کرده ایم به سوال دیزل ژنراتور چیست و یا نحوه کارکرد با دیزل ژنراتور بپردازیم. دیزل ژنراتور ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی برای تولید انرژی الکتریکی است که بیشتر مصرف آن به عنوان جایگزین منبع برق در هنگام قطعی برق در منازل، کارخانه ها و سایر ارگان هایی مانند بیمارستان ها، فرودگاه ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. برای پاسخ بهتر به این سوال که دیزل ژنراتور چیست ، می توان به این مورد اشاره کرد که دیزل ژنراتور یک منبع جایگزین و قابل اعتماد برای تولید ولتاژ برق در خانه ها، کسب و کارها و کارخانه ها می باشد. دیزل ژنراتورها با استفاده از یک ژنراتور و موتور دیزلی، جریان برق را تولید می کنند. دیزل ژنراتور از سوخت دیزل برای کار استفاده می کند. ژنراتورهای دیزلی با استفاده از یک ژنراتور و موتور دیزلی برق تولید می کنند. ژنراتورهای دیزلی یک جریان پیوسته نیروی ولتاژ را فراهم می کنند ودر نتیجه به تنظیم نوسانات کمک می کند.

موتور دیزلی وسیله ای است که می تواند توسط احتراق یک سوخت مایع که سوخت دیزل نامیده می شود، حرکت چرخشی ایجاد کند و ژنراتور وسیله ای است که می تواند از حرکت چرخشی برق تولید کند. به عبارتی باید در جواب سوال دیزل ژنراتور چیست بگوییم که دیزل ژنراتور مجموعه ای است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. به عنوان مثال، این نوع سوخت در مقایسه با دیگر سوختها مانند بنزین، با دمای بالاتر سوزانده می شود، از این رو کارآمدتر بوده و قدرت بیشتری را برای ژنراتور فراهم می کند.


@image


دیزل ژنراتور چیست و چگونه کار می کند؟

یک ژنراتور دیزل ، یا همانطور که معمولاً شناخته شده است ، یک گشت دیزل انرژی مکانیکی تولید شده توسط یک موتور احتراق داخلی (موتور IC) را به نیروی الکتریکی تبدیل می کند. ژنراتور با استفاده از موتور آی سی که دیزل را می سوزاند ، ژنراتور دیزل نامیده می شود.اول، هوا به ژنراتور منتقل می شود تا زمانی که فشرده شود.سوخت دیزل تزریق می شود. به این ترتیب، احتراق شروع می شود و ژنراتور را راه اندازی می کند. ژنراتور شروع به تولید انرژی الکتریکی لازم برای توزیع، با توجه به نیازهای تجهیزات متصل به آن یا مکانی که عرضه خواهد شد، می کند.

دیزل ژنراتور چیست به یک دغدغه در میان افراد تبدیل شده است و جواب این سوال را افرادی که تخصص و دانشی در مورد دیزل زنراتور دارند می توانند توضیح دهند که دیزل ژنراتور چیست.

در ادامه بعد از اینکه متوجه شدیم دیزل ژنراتور چیست به مزایای این دستگاه می پردازیم:

 موتورهای دیزلی در مقایسه با موتورهای بنزینی مصرف سوخت کمتری دارند؛ به این معنا که در مدت زمان یکسان مصرف سوخت موتورهای دیزلی کمتر است.

 سوخت های دیزلی ارزان تر از سوخت های بنزینی هستند و این یعنی استفاده از موتورهای دیزلی از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

 از آنجاییکه موتورهای دیزلی کاربراتور ندارند، نسبت به انواع دیگر موتورها استهلاک کمتری دارند چرا که نیاز به تعویض شمع ندارند.

 عمر مفید دیزل ژنراتورها به طور متوسط سه برابر بیشتر از موتورهای بنزینی است.

در مورد خصوصیات دیزل ژنراتور و اینکه دیزل ژنراتور چیست در ادامه صحبت می کنیم:

دیزل ژنراتور ها منبع مهمی برای تولید برق موقت و اضطراری در بخش های مختلف و در مقیاس بزرگ، صنایع، می باشند. پیدایش و ظهور آنها به اختراع موتورهای دیزلی وابسته است. هر چه دیزل ژنراتورها بزرگتر باشند، راندمان بهتری دارند و ارزان بودن سوخت مصرفی آنها نسبت به موتورهای بنزینی مهمترین مزیت آنها محسوب می شود. دیزل ژنراتورها معمولا به صورت جفتی در اتاقک موتور تعبیه می شوند. این کار با دقت بسیار بالایی صورت می گیرد تا اشکال در بخشی از موتور موجب از کار افتادن هر دو ژنراتور نشود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه دیزل ژنراتور چیست، با ما در قسمت مقالات همراه باشید.


@image


قطعات دیزل ژنراتور چیست :

1- موتور

2- منبع تغذیه

3- سیستم سوخت

4- تنظیم کننده ولتاژ

5- سیستمهای خنک کننده و خروجی

6- سیستم روغن کاری

7- شارژ باطری

8- صفحه کنترل

9- قالب مونتاژ اصلی

کاربردهای دیزل ژنراتور چیست :

معدن : دیزل ژنراتور ها به طور گسترده در عملیات استخراج معادن در سراسر جهان استفاده می شود. آنها بیش از 70٪ از کل نیروی مورد نیاز درعملیات معدن را با تجهیزات سنگین مانند ماشین حفاری، حفاری، تسمه نقاله و جرثقیل تامین می کنند.

مراقبتهای بهداشتی : این صنعت از بسیاری از جهات حساس است. بدون ژنراتورهای موتور دیزلی برای تامین برق پشتیبان و در صورت قطع یا خرابی برق ، بسیاری از بیماران دراستفاده از امکانات پزشکی ، جان خود را از دست خواهند داد.

1- تجاری : خاموشی در محل تجاری به معنای زیان های هنگفتی برای ثبت پول نقد بوده و چالش های امنیتی هم برای مردم و هم برای سرمایه آنها به وجود خواهد آورد.

دیزل ژنراتور چیست؟

فروشگاه سعدی

وظیفه اصلی این دستگاه تولید برق در توان بالا در مناطقی است که دسترسی به نیروگاه یا واحد ثابت تولید برق با توان بالا وجود ندارد.

اولین قدم شکل گیری دیزل ژنراتور

زمانی که بخواهند موتور دیزل و ژنراتور را به همراه یکدیگر برای تولید برق مورد استفاده قرار دهند، ناچار هستند موتور دیزل و ژنراتور را برروی سازه فلزی محکم یا یک شاسی به هم متصل کنند.

وقتی که موتور دیزل و ژنراتور برروی یک شاسی به یکدیگر متصل شدند به آن (دیزل ژنراتور کوبله) می گویند.

اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

02133112133

مقالات مرتبط