تهران . خیابان سعدی جنوبی، پلاک 292، فروشگاه سعدی

دیزل ژنراتور کوپله فابریک و عملیات کوپلینگ

دیزل ژنراتور کوپله فابریک چیست ؟

برای تعریف ژنراتور دیزل کوپله فابریک می توان گفت که به عملیات کوپله کردن یک دستگاه ژنراتور دیزلی در خارج از کشور را عملیات کوپله کردن می گویند.

چگونگی انجام عملیات کوپله در دیزل ژنراتور کوپله فابریک :

در دیزل ژنراتور کوپله فابریک کوپلینگ شفت به طور گسترده ای در سراسر صنعت برای اتصال تجهیزات چرخشی استفاده می شود. این مطلب در مورد اهداف اتصال، شناسایی انواع مختلف کوپلینگ، اثرات متفاوتی از کوپلینگ ها و تعریف برخی از اصطلاحات پایه مورد استفاده برای بررسی در مورد کوپلینگ بحث خواهد شد.

یک اتصال"برای اتصال شفت درایو یک منبع انرژی، مانند یک موتور الکتریکی یا یک موتور دیزل، به یک شفت در قطعه ای از ماشین آلات رانده شده مانند پمپ یا یک ژنراتور الکتریکی نشان داده شده در "شکل 1"


فروشگاه سعدی


هدف اصلی اتصال این است که انتقال حرکت چرخشی از یک شفت به شفت دیگر در حداکثر بازدهی انتقال دهد. سوپاپ ها همچنین می توانند چندین عملکردهای اضافی مانند فراهم کردن وسیله ای برای قطع موتور یا موتور از تجهیزات رانده شده مانند پمپ را انجام دهند. سوپاپ ها همچنین می توانند به برخی از درجه حرکتی نسبی اجازه دهند، انتقال ارتعاش را از یک جزء به دیگری کاهش دهند یا از بین ببرند و مقادیر کمی از عدم تعادل را اجازه می دهند.

تراز صحیح کوپلینگ ها و شفت ها کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تجهیزات به درستی کار می کنند. اگر شفت ها درست نباشد، ممکن است به تجهیزات آسیب برساند و عمر تجهیزات و دسترسی آن کاهش یابد.

انواع کوپلینگ در دیزل ژنراتور کوپله فابریک:

در دیزل ژنراتور کوپله فابریک دو دسته یا نوع دسته های مختلف وجود دارد: سفت و سخت و انعطاف پذیر.

اتصالات سفت معمولا به دو نوع تقسیم می شوند:

Ribbed

Flanged

اتصالات انعطاف پذیر دیزل ژنراتور کوپله فابریک معمولا به شش نوع می باشند:

دنده

شبکه spring

دیسک فلزی

زنجیر

الاستومری

سه فک

کوپلینگ های سفت و سخت برای اتصال ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرند، در صورتی که لازم است که شفت ها را در تراز دقیق حفظ کنند. آنها از جایی استفاده می شوند که شفت یک دستگاه پشتیبانی می کند و شفت ماشین دیگری را قرار می دهد. مزیت آنها این است که آنها با حفظ تراز شفت دقیق تر، باعث کاهش طول عمر مهر و موم شیفت می شوند و این امر باعث کاهش شفت در بسته بندی یا مهر و موم مکانیکی می شود کوپلینگ های انعطاف پذیر، هدف از هر گونه اتصال را به انجا م می رسانند، اما مزیت آنها نسبت به اتصالات سفت و سخت است که آنها را از

عدم برابری اجتناب ناپذیر بین شفت در برخی از ماشین آلات برخوردار می کند. کوپلینگ های انعطاف پذیر نیز ممکن است برای یک درجه از حرکت محوری بین شفت های متحرک به دلیل گسترش حرارتی رخ دهد.

کوپلینگ های انعطاف پذیر در صنایع به خصوص در ماشین های الکتریکی به طور گسترده ای استفاده می شود . هنگامی که یک ژنراتور آغاز می شود، شفت آن یک مرکز الکتریکی را دنبال می کند و باعث عدم تقارن شفت می شود. دو طرح اساسی برای اتصال انعطاف پذیر از انعطاف پذیری مکانیکی یا انعطاف پذیری مواد استفاده می شود. انعطاف پذیری مکانیکی از طراحی در داخل جفت استفاده می کند تا جابجایی کمی انجام شود. کوپلینگ های انعطاف پذیر از مواد استفاده می کنند که به علت خم شدن مقاومت کافی مقاومت به شکست دارند به طوری که طول عمر طولانی می شود.

کوپلینگ های سفت در دیزل ژنراتور کوپله فابریک:

در شکل زیر دو جفت چسبان مشترک را نشان می دهد: جفت فلنج و جفت رولتی.

اتصالات فلنج معمولا با سطح های صاف ساخته می شود. جفت رولتیک معمولا در یک چند شفت بلند متصل استفاده می شود مانند یک شفت خط.


فروشگاه سعدی


کوپلینگ های انعطاف پذیر در دیزل ژنراتور کوپله فابریک:

کوپلینگ های انعطاف پذیر، تغییرات دما را جبران می کند و اجازه می دهند که حرکت شفت ها بدون قرار دادن تنش های ناخواسته بر روی بلبرینگ و مهر و موم باشد. اتصالات انعطاف پذیر نباید برای جبران تعصب در زمان نصب استفاده شود. انواع کوپلینگ های انعطاف پذیر شامل دنده، شبکه spring،زنجیر،دیسک فلزی و الاستومری است.

تمام کوپلینگ های انعطاف پذیر شامل دو هاب است که متصل می شوند، هر یک به شافت هایی رانده می شود. هاب ها ممکن است به یک شاسی متصل شوند. انعطاف پذیر و یا دیگر وسایل. هاب ها به روش های متفاوتی متصل می شوند، برای همه اتصالات انعطاف پذیر، هاب ها باید در مشخصات سازنده برای تجهیزات رانده شده و جفت قرار گیرند. علاوه بر این ، برخی از تجهیزات ممکن است نیاز به مجوز اتصال داشته باشند که شناور شفت را از بین ببرد، اما مقدار شناور را به مقدار مشخصی محدود می کند.

نوع کوپلینگ دنده در دیزل ژنراتور کوپله فابریک :

یک آچار تقسیم شده، هاب های یک گیربکس را متصل میکند همانطور که در شکل 3 نشان داده شده است. هاب ها بر روی شفت ها در پشت آنها قرار دارد. سپس قسمت های آستین روی هاب قرار دارد. آنها با هم پیچیده و هموار می شوند.


فروشگاه سعدی


کوپلینگ های دنده ای با سرعت بالا معمولا به صورت پویا متعادل هستند. دستورالعمل های تولید کننده باید در هنگام مونتاژ و جداسازی پیگیری شود تا از بین رفتن تعادل جلوگیری شود.

سوپاپ های spring در دیزل ژنراتور کوپله فابریک :

همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، یک شبکه فلزی با مقاومت بالا متصل می شود. شبکه spring بین شیارها و هاب ها حرکت می کند و حرکت چرخشی را از شفت راننده به شفت هدایت می کند. شبکه بهار جبران اختلاف موازی و زاویه ای جزئی را دارد.

اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

02133112133

کوپلینگ سه چرخه در دیزل ژنراتور کوپله فابریک:

کوپلینگ سه چرخه، نشان داده شده در شکل زیر شامل دو توپی است که هر کدام با سه چسبان به صورت مساوی بر روی سطح شان قرار دارند. دو هاب به هم متصل شده بینهاب ها قبل از اینکه با هم قرار داده شوند، یک درج انعطاف پذیر است که می تواند از مواد مختلف مانند چرم ، لاستیک ، یا سایر مواد بسته به نوع بار ساخته شود. اتصال سه چاه معمولا در تجهیزات کوچک با ورودی های کم قدرت مورد استفاده قرار می گیرد.


فروشگاه سعدی


منبع