دیزل کمنز و معرفی آن


محتوا در خصوص شرکت کمنز و موتور های دیزلی این شرکت می باشد که در ابتدا به شرح مختصری از معرفی دیزل کمنز پرداخته شده است .

شرح مختصری از دیزل کمنز

شرکت دیزل کمنز در کلمبوس، ایندیانا، در 1919 توسط ویلیام گلانتون ایروین و Clessie Cummins، مکانیک محلی تاسیس شد. این شرکت بر توسعه موتور دیزلی که 20 سال پیش اختراع شد تمرکز کرد، اما با وجود چندین آزمایش تحمل عمومی، این کار تا سال 1923 به طول انجامید که مدل آن ها H ، در خطوط راه آهن کوچک مورد استفاده قرار گرفت و موفقیت آمیز نیز بود. دیزل کمنز به عنوان رهبر صنعت در ساخت جاده پس از جنگ جهانی دوم در ایالات متحده ی امریکا مطرح شد .

امروزه موتور کمنز در ایران نیز بسیار پرطرفدار شده است، همچنین دیزل ژنراتور نیز امروزه در بازار ایران بسیار رایج شده است.

تجارت دیزل کمنز :

واحد تجاری دیزل کمنز شامل پشتیبانی aftermarket، محدوده مید، وظیفه سنگین و موتورهای قدرت بالا می باشد. دیزل کمنز طراحی ، تولید و عرضه ی یک خط کامل از موتورهای دیزلی و سوخت گاز طبیعی برای بزرگراه و را بر عهده دارد . بازارهای کشور امریکا شامل کامیون دارای عوارض سنگین و متوسط، اتوبوس، خودرو تفریحی (RV)، خودروهای سبک و شماری از مصارف صنعتی از جمله ساخت، معدن، معدن، دریایی، نفت و گاز، راه آهن و تجهیزات نظامی ساخته شده توسط دیزل کمنز است .

پیشنهاد میشود به بررسی موتور کامینز نیز بپردازید.

.

در آوریل 2013، دیزل کمنز از فن آوری توسعه یافته توسط نوآوری های وست پورت استفاده کرد تا موتور سوخت گاز طبیعی بزرگ را برای تولید کنندگان کامیون در ایالات متحده آغاز کند. شرکت های حمل و نقل دریایی شروع به تبدیل بخش هایی از ناوگان خود به گاز طبیعی کردند و شبکه توزیع گاز طبیعی در ایالات متحده شروع به گسترش کرد.

دیزل کمنز یک مرکز فنی در دارلینگتون دارد که در آن محصولات بازارهای اروپایی، خاور میانه و آسیایی را توسعه می دهد .

علاوه بر آن یک واحد راه حل های نیروی برق دیزل کمنز نیز در دفتر پارک ملی Shenandoah در خارج از ایالت ویرجینیا موجود می باشد .

واحد تجاری سیستم های قدرت دیزل کمنز شامل alternators، سیستم های انتقال اتوماتیک، سیستم های قدرت تجاری، سیستم های مشتری، موتورها و سیستم های paralleling است. سیستم های قدرت کمنز یک عرضه کننده جهانی از سیستم های تولید برق، اجزا و خدمات در قدرت آماده به کار، تولید توان پراکنده و همچنین قدرت کمکی در کاربردهای تلفن همراه برای برآورده کردن نیازهای پایه ای مشتری می باشد .

همچنین یک واحد تجاری به نام کمنز اونان به تازگی به دنبال ادغام واحد تولید برق و بخش فرعی اسب بخار می باشد .

کسب وکار و تجارت دیزل کمنز :

واحد تجاری Cummins Component شامل راه حل های آلایندگی، تصفیه ( Fleetguard ) ، سیستم های سوختی، فن آوری های توربو ( Holset ) و الکترونیک است. با توجه به فن آوری های توربو، طراحی دیزل کمنز و تولید محصولات turbochargers و محصولات مرتبط، در مقیاس جهانی، برای موتورهای دیزلی بالای ۳ لیتر می باشد .

هم چنین دیزل کمنز سیستم اگزوز را توسعه داده و بهبود داده و محصولات مربوطه را به بازارهای موتور دیزل برای ماشین های سنگین سنگین عرضه می کند .

دیزل کمنز بخش هایی را نیز برای تصفیه ، تامین روشنایی ، تامین تجهیزات دیزل و الکترونیک و هم چنین واحد های کنترل موتور و سنسور های موتور های دیزل را در نظر گرفته است .


فروشگاه سعدی


چگونگی توزیع محصولات دیزل کمنز :

واحد تجاری Cummins Component شامل راه حل های آلایندگی، تصفیه ( Fleetguard ) ، سیستم های سوختی، فن آوری های توربو ( Holset ) و الکترونیک است. با توجه به فن آوری های توربو، طراحی دیزل کمنز محصولات turbochargers و محصولات مرتبط، در مقیاس جهانی، برای موتورهای دیزلی بالای ۳ لیتر می باشد .

هم چنین دیزل کمنز سیستم اگزوز را توسعه داده و بهبود داده و محصولات مربوطه را به بازارهای موتور دیزل برای ماشین های سنگین سنگین عرضه می کند .

دیزل کمنز بخش هایی را نیز برای تصفیه ، تامین روشنایی ، تامین تجهیزات دیزل و الکترونیک و هم چنین واحد های کنترل موتور و سنسور های موتور های دیزل را در نظر گرفته است، یکی از بهترین دیزل ها، دیزل دويتس آلمان میباشد که کیفیت بالا و مزایایی زیادی دارد.

چگونگی توزیع محصولات دیزل کمنز:

کمنز محصولات خود را که شامل موتور و تجهیزات تولید برق و قطعات لازم برای خدمات پس از فروش آن هاست را به وسیله ی 10 سرمایه گذار مشترک ، 17 توزیع کننده در 90 کشور که سیطره ی فعالیت دیزل کمنز می باشد از طریق 234 نمایندگی توزیع و پخش می کند .

Cummins توزیع شامل موتور و تولید برق و نیز خدمات و قطعات است. واحد توزیع Cummins متشکل از 17 توزیع کننده مالکیت و 10 سرمایه گذاری مشترک است که 90 کشور و قلمرو را از طریق 234 مکان تحت پوشش قرار می دهد

چگونگی تامین قدرت موتور های دیزل کمنز:

در سال 1990 دیزل کمنز شروع به ایجاد زیر شاخه ی Onan کرد و در سال 1992 آن را تکمیل کرد. از آن زمان، Onanبه تولید نیروی دیزل کمنز کرد . (که تا اکنون نیز وظیفه ی تامین قدرت برای موتور های ساخت دیزل کمنز را دارد این زیر گروه یک بخش کاملاً سرمایه‌ گذاری شده ازسوی کمنز است . نام Onan همچنین برای نسخه‌های مدرن ژنراتورهای مبتنی بر موتورسنتی ، موتور های تجهیزات دریایی و ... استفاده می‌شود.

شرکت دیزل کمنز اعلام کرد که استراتژی برند خود را در بخش تجاری سیستم‌های قدرت خود را ارتقا خواهد داد .

در این استراتژی مطرح شده توسط دیزل کمنز موتورهای باسرعت بالا از ۷۶۰ اسب بخار قدرت برخوردار خواهند بود .

تجهیزات تولید برق alternators و switchgear که 2 تا 3 ساعت برق تولید می کنند قادر خواهند بود 500 کیلووات ساعت برق فراهم ‌کنند.

محصولات فعلی و تولید شده توسط شرکت دیزل کمنز :

1 . مجموعه IS (سری Interact) - خانواده موتور "های قابل استفاده در کامیون‌ها و اتوبوس ها

2 . موتور های 8 لیتری قابل استفاده در کامیون های سبک و مینی بوس ها

3 . موتور 8.5 لیتری V شکل استفاده شده در کامیون غول آسای نیسان

4 . م.ت.ر های 190 اسب بخاری که تا سال 2007 در برخی کامیون ها استفاده می شد .

5 . موتور های 7.6 لیتری نسل های سوم و چهارم که در کامیون های فریت لاینر ، اینتر ناش ، پتر بیلت و کنوورث به نام موتور های PX6 و یا PX7 استفاده می شد .

6 . موتور ISC ، 3.3 لیتری که دیگر تولید نمی شود .

7 . موتور های ISL 8 لیتری که بیشتر برای اتوبوس ها کار رایج می باشد .

8 . موتور 11 لیتری ISM ، برای انواع کاربردهای حرفهای درمناطق تحت کنترل کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

9 . موتور 12 لیتری I . S . G ، که بیشتر در کامیونهای چینی استفاده می شود.

10 . موتور 4 لیتری ISX که در کامیون های سنگین استفاده می شود .

11 . موتور 6 لیتری ISX که در کامیونهای فوق سنگین استفاده می شود .

12 . مجموعه موتور های کوانتومی : QS خانواده موتورهای مورد استفاده برای کاربردهای خارج از بزرگراه مانند دریا ، راهآهن ، تولید برق و کشاورزی و به طور کلی پروژه های عمرانی .

13 . موتور های 8.3 لیتری QSF

14 . موتور های 4 لیتری QSB .

15 . موتور های 7.6 لیتری QSB .

16 . موتور های 9 لیتری QSL .

17 . موتور های 6 لیتری QSG.

موتور های 6 لیتری QSX

موتور های 6 لیتری QSK

موتور های 23 لیتری QSK

موتور های 30 لیتری QST ، V شکل

موتور های 12 لیتری QSK ، V شکل

موتور های 16 لیتری QSK .

موتور های 50 لیتری QSK ، V شکل


بعد از بررسی دیزل کومنز در این مطلب، بهتر است برای خرید موتور کمنز با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
saadico