معرفی موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی


موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی به طور رسمی یکی از شرکت های تابعه و زیر مجموعه شرکت اصلی Caterpillar Inc می¬باشد.

موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی

موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی به طور رسمی یکی از شرکت های تابعه و زیر مجموعه شرکت اصلی Caterpillar Inc می¬باشد. در ابتدا موتورهای «دیزل موتور» برای مصارفی از جمله کشاورزی، ساخت¬ و ساز، بارگیری مواد، تولید برق و صنعت ساخته شدند.

شرکت موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی در پیتربورو انگلستان، در سال 1932 بنا نهاده شد و به تدریج این شرکت دامنه تولید موتورهای خود را گسترش داده و تعداد زیادی از موتورهای مختلف، بخصوص موتورهای دیزلی و بنزینی را تولید کرد.

در ادامه به بررسی موتور پرکینز نیز خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.


فروشگاه سعدی

موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی با سرعت بالا

شرکت موتور دیزل پرکینز انگلیسی در سال 1932، با هدف طراحی و ساخت موتورهای دیزلی با سرعت بالا بنا نهاده شد.

چپمن مهندس طراح (مدیر فنی) و دبیر شرکت و همچنین دارای ۱۰ درصد از سهام شرکت بود. با وجود آنکه او مشاور یک شرکت بود، ده سال قبل از آغاز کسب¬ و کارش، در نیروی دریایی سلطنتی خدمت می کرد.

فرانک پرکینز نیز در ابتدا از آلن جی¬ ام ریچاردسون و جورج ددز پراک پشتیبانی زیادی را دریافت کرد.

قبل از چپمن و پرکینز، موتور دیزل ¬هایی طراحی شد، اما موتور هایی که تولید شده بودند دارای سرعت پایین و متناسب با آن از بازدهی کمتری برخوردار بودند؛ اما هدف چپمن تولید موتور دیزلی بود که بتواند حداکثر سرعت و تولید را با استفاده از بنزین داشته باشد.

نخستین موتور دیزل پرکینز انگلیسی که دارای سرعت بالا ساخته بود، مدل ویکسن چهار سیلندر پرکینز بود. که برای نخستین بار در سال 1932 ساخته شد.

تا زمان جنگ جهانی دوم، این شرکت دو سری موتور، P4 و P6 را تولید کرد و در فاصله کوتاهی بعد از جنگ، این شرکت به صورت عمومی چندین مجوز برای تولید و فروش در داخل کشور را دریافت نمود و واحدهای فروش خود را راه اندازی کرد.

فروشگاه سعدی

واگذاری شرکت دیزل پرکینز انگلیسی:

شرکت دیزل پرکینز انگلیسی، در سال 1959، توسط بزرگترین مشتری خود، مسی فرگوسن، خریداری شد؛ و با هویت مستقلی، ساخت و تولید محصولات خود را همچنان تحت عنوان موتورهای پرکینز ادامه داد.

شرکت دیزل پرکینز انگلیسی در سال 1994 به یکی از شرکت¬های تابعه LucasVarity تبدیل گشت. پرکینز توسعه یافت و موتورهای خود را تحت قوانین تسلیحاتی و با قوانین سختگیرانه به ¬روز کرد.

و همزمان سری جدیدی از موتورهای پرکینز برای تولید برق و نیز برای استفاده در کامیون¬ های لودر تولید شد.

شرکت های معروفی، مانند Dodge، Ford، Grosspal،Ranquel ، برای دو دهه از موتورهای پرکینز در خطوط تولید مربوط به موتورهای دیزلی، بهره می بردند.

شرکت آرژانتین و پرکینز در سال 1961 برای تولید موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی تاسیس شد.

و بهترین دوران او در دهه 1970 بود که به تولید موتورهای انتخاب یو پی اس، کامیون¬ها و تراکتور پرداخت.

شرکت پرکینز با این ادعا که عظیم ترین تولید کننده موتور دیزل در دنیا می باشد، در سال 1998 توسط کاترپیلار خریداری گردید.

پرکینز اکنون دارای امکانات تولیدی در انگلیس، ایالات متحده، برزیل، چین، هند و یک شرکت مشترک با شرکت Ishikawajima-Shibaura-Machinery در ژاپن است.

فروشگاه سعدی

محصولات دیزل پرکینز انگلیسی

موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی برای مصارف گوناگونی در صنایع صنعتی، کشاورزی، ساخت و ساز، بارگیری مواد، نیروگاه های دریایی و تولید برق ساخته شده و مورد استفاده قرار می گرفتند و موتورهای گاز پرکینزگاز (گاز طبیعی، گاز زباله، گاز دیگستر، گاز معدن) نیز برای تولید برق به صورت مداوم مورد بهره برداری قرار می گرفتند.

نسل Perkins 4.99 1.6 لیتر (99 cubic inch) و موتور P4C]192 cubic inch]، تولید 45 یا 60 اسب بخار (45 کیلو وات)، در اروپا برای تاکسی ها و اتومبیل های تجاری در طول دهه های 1950 و اوایل 1960 محبوبیت داشتند.

بسیاری از اتومبیل ها، از جمله اتومبیل های وارداتی از کشور آمریکا، با استفاده از این موتورها کار می کردند، ‌که عموماً برای استفاده ی تاکسی ها مورد بهره برداری قرار می گرفت و با مجموعه های ساخته شده توسط Hunter NV از بلژیک، به روز شده بودند.

موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی نیز به عنوان تجهیزات استاندارد کارخانه، در کامیون های جیپ و دوج در ایالات متحده در دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفتند. آنها همچنین در کامیون های ساخت اروپا که از مشتری اصلی خود، Commer و سایر شرکت های محبوب بودند نیز مورد بهره برداری قرار گرفتند.

Perkins 6.354 موتوری در حد متوسط و به اندازه کافی جمع و جور طراحی شده بود، که برای جایگزین کردن بنزین در کامیون، با توجه به شش سیلندر بودن آن مناسب به نظر می رسید.

پس از به دست آوردن Rolls-Royce Diesels از Shrewsbury در سال 1984، شرکت دیزل پرکینز انگلیسی همچنان به ارائه Rail Rail British Rail برای موتورهای چندگانه دیزل خود ادامه داد.

شرکت دیزل پرکینز انگلیسی برای خرید L Gardner & Sons در تابستان سال 1986 برای تکمیل خط هواپیمای سبک موتورهای دیزل توزیع کنندگان اصلی پشتیبانی محصول جهانی توسط 4000 توزیع کننده، قطعات و مراکز خدمات ارائه شده است.

در سال 2015، شرکت موتورهای پرکینز، نمایندگی های خود را در ایالات متحده از شش نمایندگی به سه نمایندگی کننده اصلی کاهش داد.

شرکت دیزل پرکینز انگلیسی به مدت 85 سال در زمینه ی طراحی و ساخت موتور های با کیفیت بالا فعالیت و موتور های دیزل گوناگونی را ساخته است. برنامه توسعه مداوم، به این شرکت اجازه می دهد تا یکی از پیشرفته ترین و جامع ترین شرکت هایی باشد که به تولید موتورهای دیزلی و گاز هدفمند پرداخته و بهترین محصولات موجود در بازار امروز را ارائه دهد.

فروشگاه سعدی

بیش از 5000 محصول مختلف توسط موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی طراحی شده اند. و به مشتریان برای ساخت جاده ها و خانه ها کمک می کند و همچنین موتورهایی را برای تهیه و تولید برق اولیه فراهم می کند.

موتورهای صنعتی دیزل پرکینز انگلیسی توانایی پیچیده ترین برنامه های کاربردی را دارند.

مطلبی که لازم است درباره موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی بدانیم این است که در سراسر جهان، استانداردهای زیادی در خصوص گازهای گلخانه ای وجود دارد که این شرکت از تکنولوژی هایی استفاده کرده است که تضمین می کند موتورهای دیزل پرکینز انگلیسی در هر کجای جهان که مورد استفاده قرار گیرند، دارای استانداردهای لازم هستند.

عملکرد و کارایی موتور دیزل، به کنترل موتور دیزل پرکینز انگلیسی سرعت می بخشد، رسیدن به سرعت عمل، حفظ سرعت در زیر بار و پاسخ سریع به فرمان های اپراتور از دیگر قابلیت های این موتور دیزل می باشد.


موتور پرکینز

با توجه به بررسی موتور پرکینز، پیشنهاد میشود برای خرید موتور پرکینز با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.


منبع

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
saadico