موتور ژنراتور دیزلی و اجزای آن


1398/03/01

ژنراتور های دیزل یا هر ژنراتور دیگر دارای اجزای بسیاری هستند یکی از اجزای آنها موتور می باشد.

موتور ژنراتور دیزلی:

هر موتور ژنراتور دیزلی دارای یک صفحه (موتور ژنراتور) از خود است این موتور ژنراتور دیزلی حاوی اطلاعاتی است که ژنراتور و ویژگی های عملکرد آن را تعریف می کند. این اطلاعات شامل شماره مدل، شماره سریال، ولتاژ و فرکانس متغیر، قدرت خروجی در کیلو وات، وزن و سال تولید می باشد. مدل و شماره سریال، ژنراتور خاصی را مشخص می کند و برای عملیات گارانتی و زمانی که خدمات یا قطعات، مورد نیاز است استفاده می شود.

موتور ژنراتور دیزل به طور خاص و قابل اعتماد برای ژنراتور ساخته شده است. این موتور با تمام لوازم جانبی برای تامین قدرت قابل اعتماد عرضه می شود. بعضی از این لوازم جانبی، فیلتر هوای خشک قابل تعویض، فرمان کنترل سرعت موتور یا مکانیکی یا الکتریکی هستند.سیستم الکتریکی موتور ژنراتور دیزلی یک سیستم 24 و 12 ولت DC است. این سیستم شامل یک ترانزیستور الکتریکی، باتری و شارژ باتری است. یک باتری برای سیستم الکتریکی 12 ولت و دو باتری بدون تعمیر و نگهداری یا تعمیر و نگهداری کمتر برای سیستم برق 24 ولت ارائه شده است. سایر انواع باتری نیز ممکن است در صورت لزوم ارائه شوند.

سیستم خنک کننده موتور ژنراتور دیزل:

سیستم خنک کننده موتور ژنراتور دیزلی، سیستم خنک کننده هوا یا خنک کننده آب است. سیستم خنک کننده هوا شامل یک فن بالا است که هوای خنک را به داخل موتور می بخشد تا موتور را خنک کند. سیستم خنک کننده سرد شامل رادیاتور، فن، پمپ گردش و ترموستات می باشد. فن های داخلی برای خنک کردن کویل های کوپلینگ در ژنراتور.

آلترناتور موتور ژنراتور دیزلی:

موتور ژنراتور دیزلی ولتاژ خروجی و قدرت ژنراتور توسط یک مقاومت متغیر محافظت شده، خودسرانه، خود تنظیم شده و بدون براش تایید شده با استاندارد IP 21-23 تولید می شود. جعبه ترمینال ساخته شده از ورق فولادی بر روی ژنراتور نصب شده است.

مخزن سوخت موتور ژنراتور دیزلی:

در موتور ژنراتور دیزلی یک مخزن سوخت در داخل شاسی وجود دارد.موتور و جرثقیل بر روی شاسی فولادی نصب می شوند سوخت جداگانه ممکن است برای ژنراتور های قدرت بالا یا به عنوان درخواست مشتری ارائه شود.

جداسازی ویبراتوری موتور ژنراتور دیزلی:

در موتور ژنراتور دیزلی عایق های ارتعاشی برای کاهش لرزش موتور استفاده می شود جلوگیری از انتقال ارتعاش به کف جایی که ژنراتور قرار گرفته است. این عایق ها بین موتور و شاسی و پد جایگزین قرار می گیرند. عایق های ویژه ای که بین شاسی نصب می شوند و کف با ژنراتور تامین می شود، باید نصب شود در حالی که ژنراتور در محل نصب قرار می گیرد.

صدا خفه کن و سیستم خروجی موتور ژنراتور دیزلی:

در موتور ژنراتور دیزلی صدا خفه کن خروجی بر روی خروجی با لوله همراه با تجهیزات ژنراتور با قفسه ها نصب شده است. این به طور جداگانه ارائه می شود که در برخی از مدل های ژنراتور که باید بدون قفسه باشد تا به نشت گاز قبل از راه اندازی جلوگیری شود. سیستم خنثی و اگزوز در موتور ژنراتور دیزل سر و صدای تولید شده توسط موتور را کاهش می دهد و گاز های خروجی را برای تخلیه ایمن هدایت می کند.

سیستم کنترل موتور ژنراتور دیزلی:

سیستم کنترل دستی و یا اتوماتیک و پانل موتور ژنراتور دیزلی روی ژنراتور قرار داده شده است برای محافظت از ژنراتور از گسل های احتمالی و کنترل خروجی و بهره برداری از ژنراتور.

فروشگاه سعدی

موتور ژنراتور دیزل

;

فروشگاه سعدی

1. فیلتر هوا

STARTER .2

3. فیلتر سوخت

4. جمع آوری باتری

5. فیلتر روغن

6. LIFT TRUCK LIFTING POINT

7. امتداد VIBRATION MOUNT

8. مجمع رادیاتور

9. شیر VALVE

10. رادیاتور پر CAP

COMPENSATOR.11

فروشگاه سعدی

12.پر کردن روغن CAP

13. بلوک جداسازی ساختمان

14. واحد TURBOCHARGER

15.روغن DIPSTICK

16.بازپرداخت سوخت FUEL و واحد سطح سوخت الکترونیکی

17. احتراق

18 نقطه جابجایی LIFTING T

19. دکمه توقف ایستگاه اضطراری

20. پنل کنترل ژنراتور

21. ژنراتور CHARGE

موتور ژنراتور دیزلی ممکن است زمانی طراحی شود که ابعاد ژنراتور شناخته شود. این بخش عوامل مهمی را برای موثر و ایمن سازی ژنراتور پوشش می دهد.

برای انتخاب منطقه جایگزینی ژنراتور باید موارد زیر را در نظر گرفت و درخواست های مورد نیاز انجام می شود.

دریافت متناسب هوای تازه

اکسید هوای گرم مناسب

خواص خروجی گاز خروجی

ساخت پایه بتن سطحی یا تعیین سطح بتن سطحی

حفاظت در برابر شرایط محیطی معیوب(گرد و غبار بیش از حد، رطوبت، رطوبت و غیره)

تامین حداقل یک مگ در اطراف ژنراتور برای اطمینان از عملیات سرویس

طراحی عرضی درب ورودی برای امکان حذف ژنراتور از منطقه نصب احتمالی

هشدار

پوشش کف در منطقه نصب باید انتخاب شود تا حادثه بزرگ ناشی از لغزش و افتادن در صورت نشت نفت و غیره ایجاد نشود.

حمل و نقل در موتور ژنراتور دیزلی

در موتور ژنراتور دیزلی شاسی ژنراتور به طور خاص برای حمل و نقل ژنراتور طراحی شده است. جابجایی غلط ژنراتور ممکن است باعث خسارات جدی در قطعات شود.

فروشگاه سعدی

کارکرد ژنراتور ها

ژنراتور های اتوماتیک تولید شده توسط EMSA JENERATOR با سیستم کنترل از راه دور ارائه شده است که با کنترل کننده ژنراتور DATAKOM SMART 500 و سخت افزار طراحی شده است.

جزء دیگری از سیستم ژنراتور اتوماتیک سیستم انتقال است و سیستم کنترل DATAKOM SMART 500 ممکن است سیستم انتقال را به طور خودکار یا دستی کنترل کند. بنابراین سیستم انتقال که اجازه می دهد بار منبع تغذیه یا ژنراتور به صورت خودکار کنترل شود.

سیستم های انتقال EMSA با گیرنده در AG سوئیچ اینورتر و یا ACB براساس قدرت ژنراتور و درخواست مشتری ارائه می شود.

سیستم های انتقال EMSA علاوه بر گزینه های 3 قطب یا 4 قظب، سری محصولات بسیار گسترده ای با مارک های مختلف مانند SMART دارند.GRID, ABB, LG/LS

سیستم های انتقال عبارتند از یک قطع کننده مدار برای کنترل منبع اصلی، یک قطع کننده مدار برای کنترل منبع ژنراتور و سخت افزار کمکی.

این سیستم با منشاء برای اتصال خروجی منبع تغذیه به صورت موازی طراحی شده است و دارای خروجی بار از طریق نقطه اتصال است. برای سوئیچ های نوع اینورتر، حتی اگر تنها یک سوئیچ فیزیکی وجود داشته باشد، این بسته شامل یک سوئیچ است که شامل دو سوئیچ ترکیبی است. با قطع کننده های کنتاکتور و هوا ساخته می شود قطع کننده ها در مدار جداگانه قرار می گیرند.

منبع

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
saadico