معرفی موتور دیزل ولو


موتور دیزل ولوو با شهرت و مقبولیت جهانی توسط گروه صنعتی ولوو و تحت نام تجاری VOLVO PENTA تولید می شود.

در این مقاله از سایت فروشگاه سعدی درباره موتور دیزل ولوو توضیح دادیم همراه ما باشید. 


دیزل ولوو ، موتور سبک با راندمان بالا

یکی از نام آشنا ترین موتور دیزل ها میان فعالان و متخصصان صنعتی است که توسط گروه صنعتی ولوو سوئد تولید می شود. موتور های دیزلی برای اولین بار در سال 1892پس از سالها تلاش دانشمندی به نام رودلف دیزل به عنوان نوع خاصی از موتور های احتراق داخلی به جهان معرفی شد و سپس به احترام این مخترع موتور دیزلی نامیده شدند. موتور دیزل گونه‌ای موتور درون‌ سوز است که در آن از سوخت دیزل برای ایجاد حرکت و انرژی مکانیکی استفاده می‌شود. اساس عملکرد موتور دیزل احتراق بر اساس تراکم است که این نوع احتراق وجه اصلی تمایز موتور های دیزل با سایر موتور های احتراق داخلی است. در کل موتورهای دیزل که موتور دیزل ولوو نیز یکی از برند های تولید شده از این نوع است، به انواع گسترده‌ ای از موتور های احتراق داخلی گفته می‌شود که بدون نیاز به جرقه الکتریکی ماده سوختی شعله ور می شود. در موتور دیزل برای سوزاندن سوخت از حرارت‌ های بالا استفاده می‌شود. در این نوع موتور ها اساس عملکرد افزایش دمای اتاقک احتراق است به طوری که پس از حصول دمای مناسب اتاقک، سوخت دیزلی که اغلب گازوئیل می باشد، با هوا مخلوط میشود. انتخاب دمای مناسب اتاقک احتراق، نسبت اختلاط سوخت و هوا، از جمله نکاتی است که در طراحی موتور دیزل اهمیت زیادی دارد. کارکرد موتور دیزل از 4 گام اصلی مکش یا تنفس، تراکم یا فشار، کار یا انفجار و تخلیه دود تشکیل می شود.

برای آشنایی با ديزل ژنراتور بادوان به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.


موتور دیزل ولوو


موتور های دیزل در ابتدای تولید، بسیار کند بودند، بنابراین تمامی گروه های صنعتی و شرکت های بزرگ که تولید این نوع موتور ها را در دستور کار قرار داده بودند، تلاش نمودند تا موتور دیزل سریع به بازار معرفی نمایند. پیشرفت فناوری و ارتقا طراحی موتور دیزل امروز موتورهای دیزل سریع را به بازار معرفی نموده است که در این میان کی از بهترین انواع است. موتور دیزل ولوو با شهرت و مقبولیت جهانی توسط گروه صنعتی ولوو و تحت نام تجاری VOLVO PENTA تولید می شود. این نام تجاری پس از ادغام شرکت PENTA با گروه صنعتی ولوو و تولیدات مشترک انتخاب شد.

اولین محصولات گروه صنعتی ولوو از میان موتور های احتراق داخلی، موتور های خودرو های سواری بود اما امروزه این شرکت یکی از بزرگترین و معتبر ترین تولید کنندگان انواع موتور های احتراق داخلی است و موتور های دیزل این برند سهم بازار قابل توجهی را در اختیار خود گرفته اند. دیزل ولوو به عنوان موتور دیزل صنعتی مقبول روز شناخته می شود. محل ساخت دیزل ولوو با توان های مختلف، کشور های مختلفی اروپایی چون آلمان ، سوئد و فرانسه می باشد اما تمامی این محصولات تحت برند گروه صنعتی ولوو کشور سوئد وارد بازار می شوند.


دیزل ولوو چیست؟ 

شرکت ولوو برای تولید موتور دیزل از فناوری روز بهره می گیرد. رویکرد شرکت ولوو در خصوص این موتور شامل به روز رسانی فناوری محصولات موجود و معرفی محصولات جدید با فناوری های پیشرفته تر است. دیزل ولوو مشابه سایر موتورهای دیزل موجود در بازار از قطعات مختلفی تشکیل شده است که از این میان می توان به پمپ انژکتور، انژکتورها، فیلتر های سوخت ، لوله های انتقال سوخت و توربو شارژ ها اشاره نمود اما طراحی کارآمد آن را به محصولی متمایز تبدیل نموده است.

از سایر ویژگی های برجسته دیزل ولوو میتوان به داشتن سیستم خنک کننده با طراحی ویژه و قابلیت تنظیم قدرت اشاره نمود. دیزل ولوو نسبت توان به وزن بالایی دارد که به معنی سبک وزن بودن این موتور دیزل در مقایسه با موتور هایی با توان یکسان است. این موتور مشابه سایر محصولات برند ولوو هزینه نگه داری کمتری در مقایسه با محصولات مشابه دارد، همچنین طراحی این موتور به گونه ای است که راه اندازی این آن ساده بوده و پیچیدگی فنی ندارد.

بدون لرزش و با سر و صدای کم در مقایسه با سایر موتور دیزل های مشابه است که خود مزیت بزرگی محسوب می شود.

دیزل ولوو به راحتی قابلیت نصب بر روی ژنراتورهایی با توان بالا را داشته و از این نظر نیز مقرون به صرفه است. این موتورها قابلیت کوپل شدن با اغلب ژنراتور های رایج صنعتی را دارد که این مساله در انتخاب دیزل یکی از اصلی ترین مواردی است که بایستی مورد نظر قرار گیرد. دیزل ولوو خروجی یکنواخت، بدون لرزش و با صدای کم دارد که در بسیار از کاربرد های صنعتی اهمیت بسیار زیادی دارد.

از نظر متخصصان صنعتی دیزل ولوو ، موتور دیزل مقرون به صرفه ای است، چرا که هزینه نگه داری کمی داشته، مصررف سوخت پایینی در مقایسه با دیزل های مشابه دارد. همچنین این موتور دیزلی قیمت پایین تری در مقایسه با نمونه های مشابه با کارایی یکسان دارد.

دیزل ولوو قابلیت کار در شرایط آب و هوایی سخت و محیط های پر گرد و غبار را داشته و گاز های خروجی کم اگزوز دارد. نیز مشابه سایر محصولات گروه صنعتی ولوو، دوستدار محیط زیست می باشد.

طراحی بخش سوخت رسانی موتور دیزل ولوو به گونه ای طراحی شده که هنگام آغاز به کار موتور دیزل، میزان هوای وارد شده به اتاقک احتراق محاسبه شده و تزریق دقیق میزان مناسب سوخت انجام می شود و نتیجه این عملکرد دقیق، بالاترین سطح کیفی سوخت رسانی به موتور و انتخاب بهترین نسبت سوخت و هوا در میان مدل های مشابه است. حاصل این بهینه سازی و تزریق دقیق سوخت ، راندمان بالای دیزل می باشد.

از دیگر مواردی که سبب ساز تمایز این موتور دیزلی با دیزل هایی از سایر برند ها می شود، دسترس بودن قطعات یدکی و وجود تخصص کافی در داخل کشور برای انجام تعمیرات در صورت نیاز است. دیزل ولوو در اغلب نمایندگی های فروش معتبر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش قابل قبولی است.

پیشنهاد مطالعه : دیزل ژنراتور 


مشخصات ممتاز موتور دیزل ولوو

مبانی مختلفی برای دسته بندی موتور های دیزل وجود دارد که موتور های دیزل ولوو نیز از این قاعده مستثنی نیستند. موتور های دیزل را می توان بر اساس تعداد دفعات احتراق در هر دور گردش میل لنگ ( دو زمانه و چهار زمانه)، تعداد سیلندر و توان تولیدی تقسیم بندی نمود. مشخصات فنی موتور به صورت ارائه تعداد سیلندر و توان خروجی می باشد که جهت انتخاب موتور دیزل متناسب با نیاز کاربر در اختیار او قرار می گیرد.

دیزل ولوو رایج و پر مصرف در صنعت، دارای سه مدل TD،TADوTWD می باشند که در صنایع دریایی و انواع واحد های تولیدی ، صنعتی وکارگاهی کاربرد دارند. سری TWD نسل جدید این محصول می باشند که بر اساس تکنولوژی روز ساخته شده و بسیارکم مصرف هستند. درکل میتوان موتور دیزل ولوو به ویژه سری TWD را این چنین معرفی نمود: زمانی که نیاز به توان بالا و مولد کوچک دارید، دیزل ولوو بی شک بهترین گزینه است.


"تیم انرژی گستر سعدی با اتکا بر دانش، تخصص و بهره مندی از نیروهای متخصص و متعهد خود، پاسخگوی نیازمندی های مشتریان در زمینه مشاوره خرید، طراحی، تامین، نصب، راه اندازی و ارائه خدمات پس از فروش از قبیل سرویس و نگهداری میباشد."

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان، با ما تماس بگیرید. 02133945703-4

saadico