دیزل کامینز، پیشرو در صنعت ساخت دیزل ژنراتور های جهان


در این محتوا ابتدا به معرفی دیزل ژنراتور، اهمیت آن در زندگی بشر و نحوه عملکرد آن می پردازیم .

ما شما را به آشنایی در مورد دیزل ژنراتور بادوین به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.


آشنایی
برای اینکه بشر در عصر حاضر بتواند در رفاه باشد، برای تحقق این امر دانشمندان اختراعاتی را انجام داده اند. اختراع دیزل ژنراتور که سر و صدای زیادی در جهان به پا کرد و نمونه معروف آن با برند دیزل کامینز در حدود 80 سال پیش در سراسر جهان عرضه شد، توانسته بشر را در تامین برق بی نیاز کند و در مناطقی که برق وجود ندارد و یا با مشکل قطع و وصل زیاد برق مواجه هستند کمک شایانی کند. دیزل ژنراتور ها می توانند در طی شبانه روز کار کنند و انرژی برق را برای رفاه هر چه بیشتر بشر تامین نمایند.
شرکت کامینز (Cummins)
شرکت کامینز که در کلمبوس ایندیانا ایالت متحده آمریکا وجود دارد با داشتن تیم حرفه ای و متخصص در زمینه های تولید سیستم های سوخت، کنترل ها، فیلتراسیون ها و سیستم های تولید انرژی برق و همچنین با بکار بردن متریال اولیه با کیفیت و بادوام توانسته است به عنوان برترین ها در جهان به کار خود ادامه دهد. شرکت کامینز در صنعت تولید دیزل توانسته است که دیزل کامینز با کیفیت و درجه یک خود را با ارائه ضمانت نامه و خدمات پس از فروش معتبر به مشتریان خود در سراسر جهان بیش از 190 کشور از جمله ایران عرضه و رضایت آنها را جلب نماید. این شرکت با تولید همه مولفه های یک دیزل ژنراتور مانند موتور، آلترناتور و سیستم های کنترل توانسته است یک دیزل ژنراتور کامل را با برند کامینز تولید نماید و به صورت یکجا به سراسر جهان عرضه نماید.
دیزل کامینز، پیشرو در صنعت ساخت دیزل ژنراتور های جهان (Cummins Diesel Generators)
دیزل ژنراتور ها در کارهای صنعتی، ساختمانی، فروشگاهی، کشاورزی، صنایع تولیدی به شدت کاربرد دارند و انرژی برق آن ها را برای محصولات و تولیدات باکیفیت و مرغوب تامین می کنند. دیزل کامینز به عنوان بهترین های صنعت دیزل ژنراتور ها در جهان شناخته شده است. دیزل کامینز (دیزل ژنراتور کامینز) از دو جزء اصلی موتور (دیزل)، ژنراتور (آلترناتور) و یک جزء فرعی تابلو برق کنترل ساخته شده است که در ادامه با نحوه عملکرد آن آشنا می شویم.
فروشگاه سعدی

نحوه عملکرد دیزل کامینز
آلترناتور یا ژنراتور با انجام مراحلی فیزیکی، مکانیکی و الکترومغناطیسی با دریافت انرژی مکانیکی آن را به انرژی مورد نظر یعنی انرژی الکتریکی تبدیل می نماید. ژنراتور ها از لحاظ سوخت می توانند به انواع دیزلی، گاز سوز، مازوت سوز، دوگانه سوز و بنزینی تقسیم شوند و نوع رایج و پر استفاده آنها از نوع دیزل کامینز می باشد که محبوبیت بیشتری در بین موتور ژنراتور های دیگر دارد و همچنین به موتور دیزلی نیز موتور گازوئیلی می گویند. موتور دیزلی با سوزاندن گازوئیل از طریق یک میل لنگ، ژنراتور را به صورت دورانی به حرکت وادار می کند. حرکت ژنراتور باعث ایجاد القای مغناطیسی در آهنربای موجود در ژنراتور می شود و سپس بر اساس قانون القای الکتریکی، انرژی برق مورد نیاز تولید می گردد.
ویژگی های دیزل کامینز (Cummins Diesel Generators)
از جمله ویژگی های دیزل کامینز که آن را از سایر دیزل های موجود جدا می سازد و محبوبیت آن را افزایش می دهد شامل موارد زیر است: 1-دیزل کامینز کیفیت عالی و همچنین مصرف سوخت کمی برای تولید برق نیاز دارد. این سری از دیزل ها با ایجاد صدای کم هنگام کار کردن باعث می شوند آلودگی صوتی کمتری نسبت به دیگر دیزل ها تولید کنند. توان خروجی بالا، عملکرد قابل اعتماد و قیمت مناسب دیزل کامینز از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این سیستم می باشد. 2- دیزل کامینز با داشتن پایداری، قدرت، دوام، کارایی، صرفه اقتصادی مطمئن و همچنین ایمنی زیست محیطی توانسته برترین برند در جهان لقب گیرد. 3- ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و مطمئن توسط شرکت کامینز بر روی دیزل های خود، آنها را تضمین نموده است و این امکان را به مشتری می دهد که با خیال راحت ژنراتور دیزل کامینز را خریداری نماید. 4-در صورتی که دیزل کامینز به دلایل فنی، شرایط نگهداری و محیطی و... معیوب گردد و نیاز به تعمیر و جایگزینی قطعات آن باشد، می توان برخلاف اکثر برند های موجود که لوازم یدکی آنها به سختی پیدا می شود، لوازم یدکی آن به راحتی از فروشگاه ها خریداری کرد و جایگزین قطعات معیوب کرد (خدمات پس از فروش معتبر).
انواع دیزل کامینز (Cummins Diesel Generators)
در رابطه با انواع دیزل کامینز می توان گفت این دیزل ها انواع مختلفی بر اساس قدرت خروجی ، نوع سوخت، نوع سیلندر و سرعت دور موتور و ... تقسیم بندی می شوند که چند نمونه آن را در زیر می بینیم. سرعت چرخش موتور در این دیزل ها به دو سرعت rpm 1500 و rpm 1800 تقسیم می شود. همچنین رنج توان خروجی آنها از Kva 10 تا Kva 2750 بسته به نیاز مشتری متغیر است و دارای سیستم تزریق سوخت مستقیم می باشند.
دیزل کامینز 110 کیلو ولت آمپر
مدل: 6BTAA5.9-G6 توان اضطراری : Kva 120 و Kw 150 توان اولیه : Kva 109 و Kw 136 نوع سیلندر: خطی - توربو شارژ – 4 سیکل تعداد سیلندر: 6 نوع سوخت : گازوئیل طول: 1723 میلی متر عرض: 896 میلی متر ارتفاع: 1380 میلی متر وزن: 718 کیلو گرم سرعت موتور: rpm 1500 دیزل کامینز 900 کیلو ولت آمپر مدل: C900 D5 توان اضطراری : Kva 900 و Kw 720 توان اولیه : Kva 820 و Kw 656 نوع سیلندر: خطی - توربو شارژ و After cooled – 4 سیکل تعداد سیلندر: 6 نوع سوخت : گازوئیل طول: 4593 میلی متر عرض: 1502 میلی متر ارتفاع: 2086 میلی متر وزن: 7018 کیلو گرم سرعت موتور: rpm 1500 دیزل کامینز 1030 کیلو ولت آمپر مدل: QST30G3 توان اضطراری : Kva 1041 و Kw 833 توان اولیه : Kva 939 و Kw 751 نوع سیلندر: خطی - توربو شارژ – 4 سیکل تعداد سیلندر: 12 نوع سوخت : گازوئیل طول: 4230 میلی متر عرض: 1756 میلی متر ارتفاع: 2248 میلی متر وزن: 7295 کیلو گرم سرعت موتور: rpm 1500 دیزل کامینز 2100 کیلو ولت آمپر مدل: QSK60-G3 توان اضطراری : Kva 2399 و Kw 1790 توان اولیه : Kva 2165 و Kw 1615 نوع سیلندر: - توربو شارژ – 4 سیکل تعداد سیلندر: 16 نوع سوخت : گازوئیل سرعت موتور: rpm 1500 منبع
"تیم انرژی گستر سعدی با اتکا بر دانش، تخصص و بهره مندی از نیروهای متخصص و متعهد خود، پاسخگوی نیازمندی های مشتریان در زمینه مشاوره خرید، طراحی، تامین، نصب، راه اندازی و ارائه خدمات پس از فروش از قبیل سرویس و نگهداری میباشد."

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان، با ما تماس بگیرید. 02133945703-4

saadico