عوامل موثر بر قیمت دیزل ژنراتور


1398/03/01

در این مقاله به بررسی عوامل تأثیرگذار بر قیمت دیزل ژنراتور می‏پردازیم یکی از عوامل مهم در قیمت، موتور دیزل می‏باشد.
قیمت دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور نوعی مولد الکترونیکی است، که به وسیله یک موتور کار می‌‌کند و سوخت آن دیزل است. از موتور برق دیزل ژنراتور به صورت معمول برای تامین برق در مواقع اضطراری، یعنی در زمانی که شبکه سراسری برق قطع می‏‌شود یا زمانی که برق در دسترس نیست استفاده می‏‌شود؛ با این حال این ژنراتورها کاربردهای مصرفی دائمی هم دارند. دیزل ژنراتورها در اندازه‏های متفاوتی تولید می‏شوند که این ابعاد در ارتباط با توان ظاهری آنها مشخص می‏شود. در این بین لازم به ذکر است که قیمت دیزل ژنراتورها نیز متفاوت است. توان ظاهری در مهندسی برق با واحد ولت آمپر شناخته شده است. دیزل ژنراتورهای کوچک توانایی تولید 200 کیلو ولت ‌آمپر را دارند، این میزان برق تولیدی در موارد اضطراری کاربرد مصرفی زیادی دارند. همچنین دیزل ژنراتورهایی با قابلیت تولید توان بسیار بالا در مقیاس مگا ولت ‌آمپر نیز ساخته شده و وجود دارند که از آنها در شبکه‏ های مختلف استفاده می‏شود که این مهم بر قیمت دیزل ژنراتور ها تأثیر زیادی دارد.
فروشگاه سعدی
طرز کار یک دیزل ژنراتور به این صورت است که، در ابتدا هوا به داخل ژنراتور وارد می‏شود، به ‌گونه ه‏ای که هوا به صورت فشرده درآید، سپس سوخت دیزل به داخل آن تزریق می‏شود. احتراق ناشی از عملیات هوای فشرده و سوخت تزریق شده، باعث شدت گرفتن گرما می‏شود، که همین امر موجب شعله‌ور شدن سوخت می‏گردد. و به این ترتیب، احتراق آغاز می‏شود و ژنراتور آغاز به کار می‏کند. و در همین روند، ژنراتور آغاز به تولید انرژی الکتریکی مورد نیاز برای توزیع و با توجه به نیازهای ماشین‌آلات متصل به آن یا محل و فضایی که انرژی به آنجا ارسال می شود، می‏کند. ضمناً، ژنراتورهای دیزلی می‏توانند به صورت وسیع مورد بهره برداری قرار گیرند. آنها می‏توانند برای ساعت‏ها، هفته ‏ها و یا تا زمانی که سوخت به آنها می‏رسد، کار کنند. به همین دلیل، باید از درست بودن ذخیره سوخت در آنها اطمینان حاصل کرد تا بتوان از عملکرد موتور مطمئن بود. با توجه به این که این نوع ژنراتورها برای مدت زمان‏های طولانی کار می‏کنند، تعمیر و نگهداری منظم آنها الزامی است، تا تمام قطعات آن بتوانند در عمل بی‏نقص وظیفه خود را انجام دهند. از آنجایی که موتور ژنراتور به صورت دائمی برای ساعت‏ها مورد بهره‏برداری قرار می‏گیرند، باید به مراقبت و روانکاری آن به صورت مستمر اهمیت داد، با توجه به قیمت دیزل ژنراتورها انجام موارد ذکر شده برای حفظ کارایی موتور الزامی می‏باشد. ژنراتورهای دیزلی نوعی ژنراتور هستند که از لحاظ اقتصادی دارای مزیت می‏باشند. این ژنراتورها برای مصارفی مثل یک منبع تغذیه برای قطع شدن برق و یا برای بالا بردن کارایی در صنایع بزرگ مناسب می باشند. از سویی دیگر، دیزل نیز مورد توجه است؛ زیرا این سوخت کارایی بهتری دارد. این مسئله مهمی است چرا که عملکرد یک سیستم جزء اصلی ترین آیتم‏های مورد نظر برای قضاوت درباره آن است. در حقیقت، دیزل مسئولیت اصلی به حرکت در آوردن ژنراتور را به عهده دارد و با احتراق سوخت، عمل تولید الکتریسیته آغاز می‏شود. این عمل باعث می‏شود که محور مرکزی ژنراتور حرکت کرده و انرژی مکانیکی آن به برق تبدیل شود.

مطالعه بیشتر: ديزل ژنراتور بائودين


کوپله کردن
برخی از شرکت‏ها به صورتی تخصصی و انحصاری در صنعت کوپله دیزل ژنراتور کار می کنند. به عمل وصل کردن موتور دیزل و ژنراتور به هم و قرار دادن آن روی یک صفحه شاسی فلزی و نصب یک تابلوی کنترل در کنار آن را اصطلاحاً کوپله کردن می‏گویند. شرکت‏های فعال در زمینه کوپله، موتور دیزل و ژنراتور خود را از شرکت‏های تولیدکننده آنها به صورت جدا خریده و آنها را کوپله می‏کنند.
فروشگاه سعدی
با توجه به قیمت دیزل ژنراتورها با توجه به مشخصات پروژه ما کدام دیزل مناسب است؟
چنین سوالی معمولاً برای صاحبان صنایع و پیمانکاران مطرح می‏شود؛ و البته آنها تمایل دارند تا در کوتاه‏ترین زمان به پاسخ این سوال برسند. ‎با توجه به تعدد شرکت‏های تولیدکننده موتور دیزل و ژنراتور و شرکت‏های کوپله کننده و نیز تنوع در مشخصات فنی موتور دیزل، مثل تعداد سیلندر، سیستم خنک کننده، سیستم سوخت، کشور سازنده و...، قیمت دیزل ژنراتور ها بسیار متنوع است. ‎همینطور به دلیل وارداتی بودن این نوع ماشین‏‌آلات، افزایش قیمت ارز باعث افزایش قیمت دیزل ژنراتور می‏شود. علاوه بر تمام این مسائل، تنوع انتخابی مانند کاناپی، تابلو چنج اور و... نیز بر مشکل برآورد قیمت دیزل ژنراتور می‏افزاید. ‎متاسفانه اغلب سایت‏هایی که به صورت آنلاین و به‌روز قیمت های خود را اعلام می‏نمایند بنا به دلایل مختلف معمولا قیمت‏ها را تا حدودی کمتر از میزان واقعی اعلام می‌کنند؛ در عمل نیز از تحویل دادن ماشین‏‌آلات با قیمت اعلام شده توسط خودشان، طفره می‌‌روند، که خود باعث ایجاد مشکلات برای خریداران می‏ شود. با توجه به این مسائل، درست‏ترین و مطمئن‏ترین راه برای به دست آوردن قیمت دیزل ژنراتور، استعلام قیمت آن از منابع قابل اطمینان مانند واحد فروش شرکت‏های تولیدکننده و یا وارد کننده است.
برآورد قیمت دیزل ژنراتور
در مجموع دیزل ژنراتور از بخش‏های اصلی و ثابت زیر تشکیل شده و می‏شود قیمت دیزل ژنراتور را به آنها مربوط دانست: ـ برند شرکت تولیدکننده موتور دیزل (پرکینز، کامینز، ولوو، کاترپیلار و...) و ژنراتور (استمفورد، مکالته، لوری سومر و...) ـ مدل و توان ژنراتور (شامل توان خروجی) ـ مدل و توان موتور دیزل (شامل توان خروجی بر حسب اسب بخار و تک سوز یا دوگانه سوز بودن موتور) ـ تابلوی کنترل و اصالت قطعات استفاده شده در ساخت آن (رله، کلید های قدرت و برد کنترلر و...) ـ وسایل جانبی، حجم باک سوخت، باتری، سایلنسر اگزوز، شاسی دیزل ژنراتور، لرزه گیر ـ انجام استانداردها و اصول مهم در ساخت کانوپی سایلنت ـ پشتوانه (گارانتی) کالا و همینطور خدمات پس از فروش (شامل سرویس کردن های دوره‌ای یا تأمین قطعه ‏های مورد نیاز، مثل فیلتر، سوزن انژکتور و...) برای اشخاصی که می‏خواهند برای خرید دیزل ژنراتور هزینه کمتری بپردازند و دیزل ژنراتور در مدت زمان کوتاه در مدار قرار بگیرد، پیشنهاد می‏شود از قیمت دیزل ژنراتور آگاه و از موتور دیزل‏های ایرانی در پکیج استفاده کنند.
"تیم انرژی گستر سعدی با اتکا بر دانش، تخصص و بهره مندی از نیروهای متخصص و متعهد خود، پاسخگوی نیازمندی های مشتریان در زمینه مشاوره خرید، طراحی، تامین، نصب، راه اندازی و ارائه خدمات پس از فروش از قبیل سرویس و نگهداری میباشد."

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان، با ما تماس بگیرید. 02133945703-4

saadico