دیزل کامینز


ما در این مقاله از فروشگاه سعدی درباره دیزل کامینز توضیح دادیم همراه ما باشید.

دیزل کامینز از شرکت های برجسته در حوضه ساخت ژنراتورهای دیزلی در اندازه و کاربردهای مختلف با مصرف سوخت بهینه، نویز و آلودگی صوتی کم و خدمات پس از فروش و گارانتی طولانی مدت می باشد. دیزل کامینز با توجه به گستردگی حوضه های تولید و فناوری از تیم متخصصان و مهندسان خلاق و به روز خود جهت ساخت و تولید ژنراتور های مدرن و دیزل هایی با توان برای رفع نیازهای مشتریان خود بهره می گیرد. دیزل کامینز شرکتی توانا در ساخت انواع ژنراتورهای دیزلی با سایز و اندازه متفاوت و همچنین کاربردهای متفاوت برای استفاده در ایستگاه های مسکونی، صنعتی، معدن، دریایی، راه آهن، نفت و گاز، مراکز داده، برنامه های کاربردی مخابراتی و مراقبت های بهداشتی و صنایع دفاع می باشد.

دیزل کامینز را بیشتر بشناسیم:

دیزل کامینز از جمله مولدهای برق و سیستم های پرکاربرد مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. این نوع دیزل ژنراتور قادر است تا ضمن تداوم بخشیدن به چرخه تولید در صنایع متعددی مورد استفاده قرار گیرد. دیزل کامینز با ویژگیهای متعددی که دارد توانسته است در صدر سایر برندهای ارائه دهنده انواع دیزل ژنراتور قرار گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دیزل کامینز و کاربردهای آن می توانید در ادامه این مطلب نیز ما را همراهی بفرمایید.

آشنایی با فعالیت های کمپانی کامینز :

دیزل کامینز یکی از مشهورترین مولدهای برقی کمپانی شرکت کامینز به شمار می رود. کمپانی کامینز سابقه ای بیش از یک قرن در تولید انواع دیزل کامینز داشته و از همین رو توانسته است در سراسر جهان بیش از 500 شرکت دیگر را نیز به زیرمجموعه های خود اضافه کند. هم اکنون شرکت کامینز یکی از شرکت های تولید کننده پیشرو در تولید انواع دیزل کامینز در سطح جهان به شمار می رود.

دیزل کامینز یکی از محصولات منحصر به فرد این کمپانی می باشد که متریال های موجود در ساخت قطعات آن از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بخشی از آنها غیر از ایالات متحده آمریکا در کشورهای انگلستان و هندوستان نیز مونتاژ می شوند. لزوم سرعت دهی به روند تولید در صنایع مختلف موجب شده است تا تقاضا برای دیزل کامینز به طور روز افزونی افزایش پیدا کند. برخورداری شرکت کامینز از خدمات فرا منطقه ای و جهانی این شرکت را به یک تولید کننده جهانی با شعبات و نمایندگی های مختلف با بیش از 5000 نمایندگی در سراسر جهان تبدیل کرده است.

کامینز یک رهبر قدرتمند جهانی است و به 100 سال تولید موتور دیزلی نزدیک می شود. بزرگترین تولید کننده مستقل موتورهای دیزلی و فن آوری های مرتبط با آن از ابتدای تاسیس خود در سال 1919 در بسیاری از صنایع پیشگام بوده است.در خط مقدم تحولات فن آوری در این صنعت همیشه در حال تغییر است.

سبد محصولات این شرکت در صنعت منحصر به فرد است و متشکل از طیف گسترده ای از موتورها و فناوری های پیشرفته است. دیزل کامینز امکان ارائه راه حل های متناسب با نیازهای بازارهای جهانی و مشتریان را می دهد.


دیزل کامینز؛ گزینه نخست صنایع

دیزل کامینز را به جرات می توان یکی از پرکاربردترین محصولات مورد نیاز در صنایع برشمرد که از نیازهای کارگاه های کوچک تا کارخانجات بزرگ تولیدی را در زمینه تامین برق اضطراری پوشش می دهد. در موارد متعددی که صنایع و تولیدکنندگان مختلف به دلیل افت ولتاژ یا قطعیهای مقطعی و گاه طولانی مدت مواجه می شوند به نظر می رسد که دیزل کامینز یکی از نخستین گزینه هایی است که می تواند به نوعی اطمینان صاحبان صنایع را از این نظر فراهم نماید. هر یک از اجزای دیزل کامینز به نوعی طراحی شده است تا بتواند حداکثر بهره وری و نیز عملکرد مطلوبی را در این زمینه فراهم نماید.

اجزای تشکیل دهنده دیزل کامینز:

 موتور

 رادیاتور یا سیستم خنک کننده

 سیستم تزریق سوخت

 توربو شارژ

 ژنراتور

 تابلو دستی با برد کنترل و مانیتورینگ

-تجهیزات اضافی یا سایر آپشن های دیزل کامینز از قبیل تابلو اضطراری، دمپر، کاناپی با عایق صوتی و ... .

البته در انواع دیزل کامینز از نوع کوپله باید به کوپلینگ و سایر قطعات متصل به آن از قبیل شاسی، ضربه گیر،نشانگر میزان سوخت و تانکر یا باک سوخت مربوطه نیز اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه : دیزل ژنراتور کامینز

@image


دیزل کامینز و صنایع پرکاربرد آن :

دیزل کامینز با بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا و روزآمد کردن سیستم های مولد برق توانسته است نام این کمپانی را به عنوان یک غول صنعتی مدرن مطرح کند. صنایع متعددی دیزل کامینز را به عنوان بخش جدایی ناپذیری از پیشبرد اهداف بلند مدت پذیرفته اند. نمونه بارز آن را می توان در صنایع کشاورزی و ماشین آلات مورد استفاده در این صنعت جستجو کرد که توانسته است از هر نظر نیازهای این صنعت مهم و استراتژیک را برآورده سازد.

دیزل کامینز همچنین در صنایع مختلف دیگری نیز استفاده می شود که موجب افزایش توان تولید و ظرفیت های موجود در این صنایع شده است. مهمترین صنایعی که دیزل کامینز در آنها مورد استفاده قرار گرفته و کاربردهای گسترده ای دارد عبارتند از: صنایع حمل و نقل(ترابری)، در صنایع کشاورزی، صنایع پشتیبانی و تولید برق، صنایع دریایی، صنایع پتروشیمی و گاز، صنعت معدن.

ویژگیهای دیزل کامینز

دیزل کامینز در مقایسه با سایر دیزل ژنراتورهای موجود در بازار از مزیت ها و ویژگیهای بارزی برخوردار است. هر چند نباید در کنار اشاره به مزایای استفاده از انواع دیزل کامینز لزوم توجه به این نوع ژنراتور و سرویس های دوره ای را نیز فراموش کرد. اصولا عمر مفید دیزل کامینز تابع شرایط نگهداری و نیز رعایت اصول حفاظت اولیه از دیزل کامینز می باشد. بدین منظور توصیه می شود که از نمایندگی ها و تعمیرکاران مجرب در این زمینه استفاده نموده تا به افزایش عمر مفید دیزل کامینز و نیز بهره برداری بهینه از آن یاری برسانید. مهمترین ویژگیهای انواع دیزل کامینز عبارتند از:

• کاربردهای متنوع دیزل کامینز

• افزایش سرعت در تولیدات مختلف

• دسترسی آسان

• خدمات پس از فروش دیزل کامینز

در ادامه به بررسی هر یک از موارد فوق می پردازیم.

دسترسی آسان:

به دلیل وجود ژنراتورها در اغلب مراکز نمایندگی و فروش تجهیزات الکتریکی امروزه دسترسی به آنها بسیار آسانتر از گذشته بوده و به راحتی می توان دیزل کامینز را متناسب با کاربردهای مورد نظرتان انتخاب و خریداری نمایید. تعدد مراکز فروش و نیز ایجاد وب سایت های فروش انواع ژنراتور موجب شده است تا مشتریان زودتر از گذشته دیزل کامینز مورد نظر خود را بر مبنای فاکتورهای مورد نظر خودشان انتخاب نمایند.

خدمات پس از فروش:

بدون شک یکی از مزایای استفاده از انواع دیزل ژنراتورها استفاده از خدمات پس از فروش مناسب می باشد. مشتریان پس از خرید دیزل کامینز نیز می توانند از خدمات پس از فروش مختلف غالبا از یک سال و بیشتر با توجه به نوع و مدل این ژنراتور ها بهره مند شوند.

حل مشکل قطعی برق با موتور ژنراتور دیزلی

برق بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما است. پیشرفت علم و تکنولوژی مدرن بدون برق و قدرت امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین، صنایع تولیدی یا سیستم های کامپیوتری، تنها مبنایی است که بر اساس این عملکرد برق کار می کند. اما چه اتفاقی می افتد زمانی که برق قطع میشود؟ بهره وری کاهش می یابد و عملکرد دستگاه ها را مختل می کند.

پس چگونه ما بر این مشکل غلبه میکنیم؟ این ممکن است با استفاده از منابع جایگزین قدرت مانند موتور ژنراتور دیزلی امکان پذیر باشد. ژنراتورها برای تولید برق از سوخت مانند بنزین، گاز یا دیزل استفاده می کنند. موتور ژنراتور دیزلی نیاز به منبع تغذیه را در طول یک دوره عملکرد تامین می کنند. موتور ژنراتور دیزلی در مقایسه با سایر منابع سوخت بسیار محبوب هستند. بنابراین چه چیزی باعث می شود که موتور ژنراتور دیزلی بر دیگر دستگاه ها برتری داشته باشد؟ و همچنین معایبی که باید هنگام انتخاب دیزل ژنراتور مورد توجه قرار گیرد چیست؟ در اینجا ما پاسخی به آن ارائه می دهیم.

مزایای موتور ژنراتور دیزلی چیست؟

یکی از مزایای موتور ژنراتور دیزلی این است که از زمانی که موتور دیزل بر اساس اصل خود ساختگی کار می کند، در مقایسه با موتور بنزینی که احتیاج به جرقه دارد تغییر فشار خفیفی ایجاد می کند. همچنین سوخت دیزل دارای نقطه ی فشار بالاتر است و درنتیجه باعث کاهش انفجار یا آتش می شود.

موتور ژنراتور دیزلی با توجه به ساخت ساده آن نسبت به موتور های بنزینی، قطعات نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند.موتور ژنراتور دیزلی در مقایسه با بنزینی ارزان تر است و از این رو اقتصادی تر است.موتور ژنراتور دیزلی پایدار هستند و می توانند بارهای سنگین را تحمل کنند.


@image


معایب موتور ژنراتور دیزلی چیست؟

یکی از اصلی ترین معایب موتور ژنراتور دیزلی این است که حجم و اندازه ی زیادی دارند.گرچه هزینه اولیه برای موتور ژنراتور دیزلی گران است، اما در بلندمدت سرمایه گذاری عاقلانه ای است.

در هوای سرد، برای موتور ژنراتور دیزلی اشکالاتی میتواند بوجود بیاید. اما با استفاده از شمع های روشنایی و دیگر عناصر گرما که موتور را گرم میکنند این مشکل برطرف می شود.موتور دیزل گازهای خروجی ریسک بیشتری را نسبت به دیگر مجموعه های ژنراتور تولید می کند. شما می توانید بر اساس نیاز خود به خرید موتور ژنراتور دیزلی اقدام کنید.

انواع موتور ژنراتور دیزلی

موتور ژنراتور دیزلی باید برای دوره‌های طولانی در کم ‌ترین شرایط ایده‌آل ایستادگی کنند. در حالی که اندازه‌های مختلف از ۲۰ کیلووات تا ۲۵۰۰ کیلووات در خروجی از ۱۵۰ اسب‌بخار به ۴۰۰۰ اسب‌بخار موتور وجود دارند. شما باید نوع مناسب را انتخاب کنید تا حداکثر استفاده را برای نیازهای صنعتی خود به دست آورید.مزایای موتور ژنراتور دیزلی برای استفاده در محیط داخلی موتور دیزلی با توجه به دلایل زیر نسبت به موتور بنزینی بسیار کارآمدتر است و ترجیح داده می شود:

موتور ژنراتور دیزلی مدرن نسبت به مدل های قبلی بسیار به صرفه تر هستند. آنها در حال حاضر نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری در مقایسه با موتورهای بنزینی مشابه دارند.موتور ژنراتور دیزلی قوی و قابل اعتماد هستند.

هیچ اتصالی ای برای بوجود آمدن مشکل پیش نمی آید. عدم وجود اتصالی شاخه یا سیم هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.هزینه سوخت برای کیلووات تولید شده، سی و پنجاه درصد کمتر از موتورهای گاز است.

موتور ژنراتور دیزلی با سرعت 1800 دور در دقیقه کار می کند که طول عمر موتور ژنراتور دیزلی از 12000 ساعت الی 30000 ساعت میباشد و این درصورتی است که این طول عمر بدون تعمیر و بدون مراقبت، توسط دستگاه موتور ژنراتور دیزلی اعمال میشود. یک واحد گاز 1800 دور در دقیقه برای آب خنک کننده معمولا برای مدت 6000-10،000 ساعت قبل از نیاز به تعمیر و نگهداری عمل می کند.موتور ژنراتور دیزلی معمولا به عنوان موتورهای مکانیکی، ژنراتورهای برق و درایوهای متحرک استفاده می شوند. موتور ژنراتور دیزلی استفاده گسترده ای را در لوکوموتیو، تجهیزات ساخت و ساز، خودرو، و برنامه های کاربردی بی شمار صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند.


@image


مزایای موتور ژنراتور دیزلی برای استفاده در محیط داخلی

موتور دیزلی با توجه به دلایل زیر نسبت به موتور بنزینی بسیار کارآمدتر است و ترجیح داده می شود:

موتورهای دیزلی مدرن نسبت به مدل های قبلی بسیار به صرفه تر هستند. آنها در حال حاضر نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری در مقایسه با موتورهای بنزینی مشابه دارند.

کاربردهای متنوع دیزل کامینز

دیزل کامینز دربرگیرنده طیف وسیعی از صنایع مختلف می باشد. به طور کلی انواع دیزل کامینز از 50 تا 950 اسب بخار معادل 37 تا 708 کیلو وات تولید می شوند. همچنین استفاده از این نوع دیزل ژنراتور از هر نظر برای کاربردهای محدود یا گسترده در صنایع کوچک و بزرگ مناسب و مقرون به صرفه می باشد. تولید انواع دیزل کامینز از 9 مگاوات تا پوشش دادن یک نیروگاه عظیم 30 مگاواتی بیانگر کاربردهای متنوع آن است.

موتور ژنراتور دیزلی قوی و قابل اعتماد هستند

هیچ اتصالی ای برای بوجود آمدن مشکل پیش نمی آید. عدم وجود اتصالی شاخه یا سیم هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.هزینه سوخت برای کیلووات تولید شده، سی و پنجدرصد کمتر از موتورهای گاز است.

موتور ژنراتور دیزلی با سرعت 1800 دور در دقیقه کار می کند که طول عمر این دستگاه از 12000 ساعت الی 30000 ساعت میباشد و این درصورتی است که این طول عمر بدون تعمیر و بدون مراقبت، توسط دستگاه اعمال میشود. یک واحد گاز 1800 دور در دقیقه برای آب خنک کننده معمولا برای مدت 6000-10،000 ساعت قبل از نیاز به تعمیر و نگهداری عمل می کند.موتور ژنراتور دیزلی معمولا به عنوان موتورهای مکانیکی، ژنراتورهای برق و درایوهای متحرک استفاده می شوند. آنها استفاده گسترده ای را در لوکوموتیو، تجهیزات ساخت و ساز، خودرو، و برنامه های کاربردی بی شمار صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند.

موتور ژنراتور دیزلی ترکیبی از یک موتور دیزل و یک ژنراتور یا ژنراتور الکتریکی است که برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می شود.ژنراتور موجود در موتور ژنراتور دیزلی تولید کننده برق است، در حالی که موتور برای چرخاندن ژنراتور الکتریکی استفاده می شود، با این حال، موتور ژنراتور دیزلی بیشتر به عنوان یک منبع تغذیه اضطراری استفاده می شود.

ما در مقاله های قبلی درباره دیزل ژنراتور کوپله فابریک هم توضیح دادیم اگر مایل هستید به این صفحه سر بزنید.

saadico

محصولات مرتبط