نقش مولدهای برق دیزلی در صنعت نفت و گاز


ژنراتورهای برق ابزار مهمی برای هرکسی است که می خواهد در مواقع اضطراری در برابر قطع برق محافظت بیشتری داشته باشد. برای صنعت نفت و گاز، مولدهای برق یک ضرورت بسیار مهم است. این ژنراتورها منابع انرژی کلیدی را برای صنعت نفت و گاز به ویژه برای کمک به حفاری و گودبرداری فراهم می کنند. روش حفاری و گودبرداری برای این صنایع کلیدی است و برای ارائه خدمات به تجهیزات سنگین به توان زیادی نیاز است. با کمک ژنراتورهای برق، می توان این کار را به طور کارآمد انجام داد و همچنین به اطمینان از عدم اتلاف برق کمک می کند. بسیاری از وظایف مختلف در صنعت نفت و گاز درگیر هستند، مانند حفاری عمیق زمین و دریایی، پمپاژ، و تحویل واقعی محصول نهایی. شرکت‌های بزرگی واقعا به این ژنراتورها متکی هستند تا بتوانند یک عملیات تجاری پایدار و قابل اعتماد را حفظ کنند.

علاوه بر این، ژنراتورهای دیزلی برق پشتیبان را برای عملیات و تسهیلات اصلی این شرکت ها تامین می کنند. اگر شرایط اضطراری یا فاجعه‌ای رخ دهد و برق اصلی قطع شود، ژنراتورها می‌توانند با پشتیبان‌گیری کمک کنند و به کسب و کار اجازه می‌دهند تا طبق معمول ادامه پیدا کند. این می تواند صنعت را در زمان و پول از دست رفته صرفه جویی کند. ژنراتورهای برق کلید صنعت نفت و گاز هستند. آنها بخشی از ستون فقرات هستند که آنها را در حال فعالیت نگه می دارد. همه شرکت های بزرگ نفت و گاز به طور گسترده به ژنراتورها متکی هستند. به همین دلیل مهم است که آنها ژنراتورهای سنگین و قابل اعتمادی را انتخاب کنند که بتوانند به تسهیلات و تجهیزات آنها نیروی لازم را برای کارکرد روان و بدون وقفه بدهند.


ژنراتورها در پمپ بنزین ها

در شرایط ناپایدار امروزی، به‌ویژه در زمان فاجعه، بنزین می‌تواند یکی از ارزشمندترین منابع ما باشد. با بلایای طبیعی گذشته جهان نظیر سیل، طوفان و زلزله شاهد آشفتگی و دردسرهای ناشی از صف های طولانی در پمپ بنزین بوده ایم. سواحل خلیج فارس و دریای عمان هر دو مناطقی هستند که به ویژه در برابر طوفان آسیب پذیر هستند. همچنین کلانشهرهایی که در دامنه رشته کوه ها مستقر هستند نیز مورد تهدید زلزله واقع می شوند.

به عنوان مثال، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران در مرداد سال 1387 اعلام نمود که تمام پمپ بنزین‌ها و جایگاه‌های شرکتی و اختصاصی عرضه سوخت باید به مجموعه‌های مولد برق پشتیبان مجهز شوند. به عبارت دیگر، ژنراتورهایی نصب شده باشد که بتواند هم پمپ ها و هم جایگاه های پرداخت بانکی را تامین کند تا از توقف و صف های بسیار طولانی در پمپ بنزین ها جلوگیری نماید و زندگی را برای ساکنان کلانشهری مانند تهران آسان تر کند.

ژنراتورهای مورد نیاز در پمپ بنزین ها یکی از موارد مهم آمادگی در برابر بلایا است که در تهران به اجرا درآمده و سایر استان ها را بر آن داشته تا در برنامه ها خود در نظر بگیرند. ژنراتورهای مستقر در پمپ بنزین‌ها به مردم امکان می‌دهند حتی در تاریکی هم بتوانند به خودروهایشان بنزین بزنند و می‌توانند زمان انتظار را که در گذشته به معنای واقعی کلمه چندین ساعت به طول انجامیده است، حذف کنند. این نیاز جدید باید به مکان های دیگر در مناطق مستعد طوفان و زلزله منتقل شود. مولدهای برق پشتیبان اجباری در مواقع بحرانی که به برق نیاز است و تأسیسات مهمی که برای کارکردن به برق نیاز دارند باید برای داشتن چنین ژنراتورهایی مورد نیاز باشد.


"تیم انرژی گستر سعدی با اتکا بر دانش، تخصص و بهره مندی از نیروهای متخصص و متعهد خود، پاسخگوی نیازمندی های مشتریان در زمینه مشاوره خرید، طراحی، تامین، نصب، راه اندازی و ارائه خدمات پس از فروش از قبیل سرویس و نگهداری میباشد."

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان، با ما تماس بگیرید. 02133945703-4

saadico