تهران . خیابان سعدی جنوبی، پلاک 292، فروشگاه سعدی

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور چیست و چه کاربردی دارد؟

دیزل ژنراتور ترکیبی از یک موتور دیزلی با یک ژنراتور الکتریکی (اغلب ژنراتور) برای تولید انرژی الکتریکی است. در اصل دیزل ژنراتور ترکیب بسته بندی شده موتور دیزلی ، ژنراتور الکتریکی ،سیستم های کنترل، قطع کننده های مدار، استارتر و ... به عنوان یک مجموعه می باشد. این یک مورد خاص موتور ژنراتور است. موتور دیزل به عنوان قدرت برای ژنراتور برای تولید برق استفاده می شود. ژنراتور دیزلی دارای یک موتور احتراق فشرده با سوخت دیزل است. سوخت احتراق پیدا کرده باعث می شود که انرژی گرمایی به انرژی مکانیکی تبدیل شود.کاربرد این دستگاه در مکان هایی می باشد که برق وجود ندارد. اندازه گیری مناسب قدرت موتور دیزل ژنراتور برای انتخاب دیزل ژنراتور برای جلوگیری از کمبود قدرت حیاتی است. اندازه گیری توسط ویژگی های الکترونیکی مدرن، به ویژه بارهای غیر خطی پیچیده است. اندازه قدرت تولیدی توسط دیزل ژنراتور از 8 تا 30 کیلو وات برای خانه ها، مغازه های کوچک و دفاتر می باشد و ژنراتورهای صنعتی بزرگ تر از 8 کیلو وات تا 2000 کیلو وات برای استفاده صنعتی، مجتمع های بزرگ و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ساختار ژنراتور دیزلی:

دو قسمت اصلی دیزل ژنراتور شامل موتور دیزلی و ژنراتور الکتریکی آن می باشد. موتور دیزل ژنراتور جزو مهم ترین بخش های آن بوده و در انتخاب آن باید دقت کافی شده باشد زیرا در تعیین میزان انرژی الکتریکی تولیدی بسیار موثر است. موتور دیزل ژنراتور از جهت میزان صدایی که تولید می کند نیز بسیار اهمیت دارد زیرا اگر صدای خیلی زیادی داشته باشد مانع استفاده در بعضی مکان ها می شود. از موارد مهم دیگری که در انتخاب موتور آن باید مورد توجه قرار گیرد حجم محفظه سوخت و نوع سوخت مصرفی است. ژنراتور بخش مهم دیگر دیزل ژنراتور است که نیروی اولیه خود را از موتور دیزلی گرفته و انرژی الکتریکی تولید می کند. دیزل ژنراتور از بخش های دیگری مانند مخزن سوخت، کنترل کننده ها، تجهیزات توزیع برق، سیستم خنک کننده، سیستم روغن کاری و تنظیم کننده ولتاژ تشکیل شده است. حجم مخزن سوخت آن بسته به نوع کاربرد ان و توانی که مورد نیاز است تولید کند متفتوت می باشد. ژنراتور دیزلی به دلیل اینکه پس از مدتی فعالیت داغ می شود باید توسط خنک کننده دمای آن پایین بیاید، خنک کننده توسط گاز هیدروژن معمولا این کار را انجام می دهد. سیستم روغن کاری بعد از هر چند ساعت کار دیزل ژنراتور برای کارایی بهتر و افزایش طول عمر دستگاه انجام می شود. تنظیم کننده ولتاژ میزان ولتاژ خروجی دستگاه را تنظیم می کند.


@image


انواع دیزل ژنراتور:

دیزل ژنراتورها را بر اساس کاربرد و مصرف آن ها می توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

دیزل ژنراتور دائمی: این نوع برای تولید برق در نیروگاه های تولید برق با تبدیل سوخت دیزلی به انرژی الکتریکی کار می کند.

دیزل ژنراتور اضطراری: این نوع برای تولید برق در مواقعی که برق شهری قطع شده مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع معمولا در منازل و دفاتر کاربرد دارد.

ژنراتور پایه: این نوع برای مکان هایی که برق شهری ندارند کاربرد دارد.

کاربرد دیزل ژنراتور:

دیزل ژنراتور برای تولید انرژی الکتریکی در مواقعی که برق قطع است یا انرژی الکتریکی وجود ندارد کاربرد دارد. دیزل ژنراتور در کارخانه ها، نیروگاه ها، مراکز تجاری و اداری، منازل، فروشگاه ها، مغازه ها و بسیاری دیگر از مکان هایی که به انرژی الکتریکی نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای دیزل ژنراتور:

سوخت دیزل اشتعال بالاتری دارد و درنتیجه باعث کاهش انفجار یا آتش سوزی می شود.

هزینه سوخت آن کمتر است.

از آنجایی که تنها هوا در موتور احتراق فشرده می شود، به سوخت کمتر نیاز دارد، بر خلاف بنزینی که در آن هوا و بنزین فشرده می شوند. بنابراین میزان بهره وری سوخت بالاست.

موتورهای دیزلی با توجه به ساخت ساده آن نسبت به بنزینی، قطعات نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر دارند.

دیزل ژنراتور در مقایسه با بنزینی ارزان تر است و از این رو اقتصادی تر است.

آنها می توانند برای مدت طولانی استفاده شوند بدون این که خراب شوند به کار خود ادامه دهند.


@image


معایب دیزل ژنراتور:

ضرر اصلی یک دیزل ژنراتور آن است که بزرگ باشد.

معایب دیگر این است که نویز بیشتری تولید می کند. اما می توان با استفاده از یک محفظه صوتی برای به حداقل رساندن نویز استفاده کنیم.

زمان نصب آن برای فرایند نصب طولانی تر از سایر موتورهای گازی است.

در هوای سرد، شروع کار ژنراتور دیزلی یک مشکل است. اما با استفاده از عناصر گرمادهنده این مشکل برطرف می شود.

چگونه دیزل ژنراتور مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنیم؟

برای انتخاب و خریداری آن باید به کاربرد مورد نظر توجه کنیم که این دستگاه را برای چه مکانی و با چه توانی می خواهیم استفاده کنیم. مجموعه های دیزل زنراتور به دلیل طیف گسترده ای از مزایای آن در صنایع، موسسات تجاری و مجتمع های مسکونی بسیار مفید هستند. شما می توانید بر اساس نیاز خود خرید کنید. بنابراین هر زمان که به شدت نیازمند منابع جایگزین برق هستید، بیشتر از هرچی به دیزل ژنراتور توجه کنید.

دیزل ژنراتور چگونه برق تولید می کند؟

ر سال 1831 ، دانشمند مایکل فارادی کشف کرد که وقتی یک آهنربا به داخل سیم پیچ سیم منتقل می شود ، جریان الکتریکی در سیم جریان می یابد. دیزل ژنراتور وسیله ای است که نوعی انرژی را به برق تبدیل می کند. دیزل ژنراتورها به دلیل ارتباط بین مغناطیس و برق کار می کنند. دیزل ژنراتورهایی که انرژی جنبشی (مکانیکی) را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند تقریباً تمام برق مورد استفاده مصرف کنندگان را تولید می کنند.

یک روش معمول برای تولید برق از دیزل ژنراتور: دیزل ژنراتور دارای یک سری سیم پیچ عایق بندی شده است که یک استوانه ثابت را تشکیل می دهد. این سیلندر یک شافت الکترومغناطیسی دوار را محاصره می کند

این جریان برق است که از طریق خطوط برق از دیزل ژنراتورها به مصرف کنندگان منتقل می شود.

یک توربین انرژی پتانسیل و جنبشی یک سیال در حال حرکت (مایع یا گاز) را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. در یک دیزل ژنراتور- توربین ، یک سیال متحرک مانند آب ، بخار ، گازهای احتراق یا هوا ، مجموعه ای از تیغه های نصب شده بر روی شافت را فشار می دهد که شافت را به یک ژنراتور متصل می کند. ژنراتور به نوبه خود ، انرژی مکانیکی را بر اساس رابطه بین مغناطیس و برق به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.انواع مختلفی از توربین ها شامل توربین های بخار ، توربین های احتراق (دیزل ژنراتور) ، توربین های آبی و توربین های بادی است

مشخصات فنی

مدل دیزل ژنراتور کوپله

GSW220V/

مدل ژنراتور

UCI274H/

برند ژنراتور

استمفورد/

مدل موتور

TAD733GE/

برند موتور

volvo penta/

توان پرایم

162.1

کیلووات1500
/

202.7

کیلو ولت آمپر1500
/

توان اضطراری

176.0

کیلووات1500
/

220.0

کیلو ولت آمپر1500
/
دریافت کاتالوگ

سایر مشخصات فنی

توان دائم

/

فرکانس (هرتز)

50/

ولتاژ (ولت)

400/

فاز

3/

سیستم خنک کننده

آب خنک (رادیاتور)/

کلاس عایق حرارتی

H/

درجه حفاظت

IP23/

ابعاد (ارتفاع×عرض×طول) (میلی متر)

3400*1250*1980/

وزن خشک (کیلوگرم)

2540/

ظرفیت باک سوخت (لیتر)

350/

شدت نویز در فاصله 7 متری (دسی بل)

65/

قدرت موتور در حالت اضطراری

197

کیلووات مکانیکی
/

268

اسب بخار
/

قدرت موتور در حالت پرایم

NA

کیلووات مکانیکی
/

242

اسب بخار
/

تعداد سیلندر

6/

چیدمان سیلندر

خطی/

ولتاژ شروع کار (ولت)

24/

سیستم هوادهی

توربوشارژ - اینترکولر/

حجم سیلندر (لیتر)

7.15/

نوع گاورنر

الکتریکی/

ظرفیت سیستم خنک کننده (لیتر)

38.4/

ظرفیت کل روغن (لیتر)

34/

ضریب قدرت

0.8/

قطب

4/

مدت زمان تعویض و تعمیر

/

مدت زمان تامین قطعات و تعمیر

/

میزان مصرف سوخت بر اساس توان پرایم(لیتر در ساعت)

34.9751500/ 46.51001500/

کشور تولیدکننده

اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

02133112133

برای استعلام قیمت محصولات ، حتما همین الان با ما تماس بگیرید

02133112133